Insurgency: Sandstorm Bekleyenlere Kötü Haber! Oyun Ertelendi

Insurgency: Sandstorm çıkış tarihi ile ilgili daha önce bir açıklama yapan geliştirici ekip, oyunun 18 Eylül 2018 tarihine çıkacağını söylemişti ancak şimdi oyuncuları üzecek yeni bir açıklama yaptı.

Bazı oyun geliştiricileri oyunlarını piyasaya sürmeden önce takipçilere belli tarihler veriyor. Ancak bazı geliştiriciler de tarih vermekten kaçınıyor. Insurgency: Sandstorm oyunun geliştiren ekip olan New World Interactive tüzel kişiliği, daha önce oyunun çıkış tarihi ile ilgili bir açıklama yapmış, oyunun 18 Eylül 2018 tarihinde çıkış yapacağını duyurmuştu. Ancak görünen o ki geliştirici şirket oyunun geliştirilmesi sırasında bazı önemli aksaklıklarla karşı karşıya kalmış. Çünkü oyun üç ay kadar ertelendi. Oyuncular için yeni bir açıklama yapan New World Interactive, oyunun çıkış tarihinin artık 18 Eylül olmadığını, oyunu 12 Aralık 2018 tarihinde çıkaracaklarını açıkladı.

Pek çok oyuncu Insurgency: Sandstorm’un çıkmasına yalnızca günler kaldığı için seviniyordu ancak bu açıklama tabiri caizse heveslerini kursaklarında bıraktı. Geliştirici ekip, oyunun neden yetişmediği konusunda detaylı açıklama vermesede, oyunun daha iyi bir seviyeye yükseltilebilmesi için ek süre ihtiyacının doğduğunu, bu yüzden de oyunu ertelediklerini söyledi. Insurgency: Sandstorm’un Aralık ayına kadar yine yüzde 10 indirimli olarak satılacağını belirten geliştirici ekip, oyunun üç ay kadar sonra erişime açılacağını ifade etti.

Elbette oyunu şimdiden satın alan pek çok oyuncu için bir mağduriyet söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. Eğer oyunun çıkış tarihi daha önceden 12 Aralık olarak açıklansaydı pek çok oyuncu daha şimdiden oyunu satın alıp beklemeye başlamayacaktı. Bu eğer New World Interactive tarafından oyunun daha fazla satılması için geliştirilen bir strateji ise, oyuncuların güvenini kırmanın ilerleyen süreçte şirketin geleceği açısından büyük zararlara uğramalarına sebebiyet vereceğini bilmeleri gerekiyor.