İşte PlayStation Store’da Haftanın En Çok Satan Oyunları!

Playstation Store platformunda 5 Kasım – 11 Kasım 2018 tarihleri arasında en çok satan oyunlar açıklandı. Liste oldukça dikkat çekici.

PlayStation 4 konsolu adeta altın çağını yaşıyor. Sony sunduğu özel oyunlar sayesinde konsolu epey canlı tutmayı başarıyor. Sony’nin resmi mağazası olan PlayStation Store üzerinde çeşitli PlayStation oyunları satılıyor. Peki PlayStore’da geride bıraktığımız haftada en  çok satılan oyunlar hangileri oldu dersiniz? Listenin ilk sırasında Football Manager 2019 yer alıyor. Yeni nesil menajerlik oyunu Football Manager 2019 geçtiğimiz günlerde çıkışını gerçekleştirmişti.

Listenin ikinci sırasında ise yine bir başka futbol oyunu olan FIFA 19 yer alıyor. FIFA 19’un çıkışı aslında çok yeni değil. Bu yüzden hala listede ikinci sırada olmasının büyük bir başarı olduğunu söyleyebiliriz. Listenin üçüncü sırasında ise dünyaca ünlü savaş oyunu serilerinden Battlefield’ın son oyunu Battlefield V yer alıyor.  Listenin dördüncü sırasında Red Dead Redemption 2 ve beşinci sırasında ise henüz daha yeni yeni satışa sunulan Hitman 2 bulunuyor.

PlayStation Store cephesinden geçen hafta da bir liste yayınlanmıştı ve o listede de yine ilk üç sıra aynıydı. Bu hafta da ilk üç sıranın değişmemesi dikkat çekerken ilk iki sırada sürekli futbol oyunlarının bulunuyor olması dünya genelinde futbola ne kadar fazla ilgi olduğunu bir kez daha gösteriyor.

Liste halinde yazacak olursak ilk 5 şu şekilde oluştu:

  1. Football Manager 2019
  2. FIFA 19
  3. Battlefield V
  4. Red Dead Redemption 2
  5. Hitman 2