Kobo Forma Ön Sipariş Tarihi Açıklandı

Kobo Forma, gerek ismiyle gerekse özellikleriyle oldukça ilginç bir ürün. Çünkü o bir e-kitap okuyucusu ve çok yakında ön siparişe açılacak.

Daha önce Kobo Forma ürünü ile ilgili çeşitli sızıntılar ortaya çıkmış, bu sızıntıların en büyüğünü geliştirici firmanın kendisi yanlışlıkla vermişti. Firmaya ait Twitter hesabından Kobo Forma ismi içeren bir paylaşım yapılmış, ancak daha sonra hemen kaldırılmıştı. Ancak paylaşımın çok kısa bir süreliğine de olsa aktif olması dünya genelinde ürünün Kobo Forma ismine sahip olduğunu öğrenmemize yetti.

Cihazın isminin ardından şimdi de firma bir doğrulama yaptı ve ön sipariş tarihini açıkladı. Kobo Forma, 16 Ekim tarihinden itibaren resmen sipariş edilebilir durumda olacak. Kobo Forma, selefi Kobo Aure ONE’a nazaran %15 daha hafif olacak. Tıpkı selefinde olduğu gibi Kobo Forma ürününde de IPX8 standartları mevcut. Ürünün 32 GB dahili depolama alanına sahip bir versiyonunun da olduğu, ancak bu versiyonun yalnızca Japonya ülkesinde satılacağı konuşuluyor. Dünya genelinde satılacak olan Kobo Forma modeli ise 8 GB depolama alanına sahip olacak.

Kobo Forma’nın hemen sağ kısmında sayfa çevirmeniz ve çeşitli ayarlamaları yapmanız için gerekli ayar tuşları bulunmakta. Ürün 23 Ekim tarihinde de ön sipariş sürecinden çıkıp teslim edilmeye başlanacak. Türkiye pazarına da girecek ancak ülkemizde satılması 2019 yılının Ocak ayını bulacak.