Mount Blade II: Bannerlord Özellikleri Hakkında Yeni Gelişme!

Ülkemizde de yakından tanınan TaleWords firması tarafından geliştirilen Mount & Blade serisinin hazırlanmakta olan yeni oyunu Mount & Blade II: Bannerlord, rapor sistemini çok daha gelişmiş bir şekilde sunacak. İşte habere ilişkin ayrıntılar…

İlk piyasaya sürüldüğünde bir anda dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Mount & Blade serisinin ilk oyunu, zamanla daha da geliştirildi ve artık karşımıza Mount & Blade II: Bannerlord olarak çıkıyor. Serinin bu zamana kadar ki kuşkusuz en sevilen oyunu olan Mount & Blade: Warband’da bulunan savaş raporu sistemi, yeni oyunda da bizlerle buluşacak. Ancak çok daha gelişmiş bir haliyle karşımıza çıkacak.

Oyuncular artık Tab tuşuna basarak oyun ile ilgili tüm detayları tek bir ekrandan görebilecek. Askerlerin konumları ve kaç askerin ölüp kaçının kaldığı, yaralanan asker sayısını, kaçan asker sayısını, düşmandaki yaralanan ve ölen asker sayılarını daha savaşın ilk etabından itibaren görebileceksiniz. Aynı zamanda yine stratejiler ile ilgili bilgilerin de bu ekrandan oyuncuya paylaşılacağı konuşuluyor.

Kısacası eski oyuna göre biraz daha gelişmiş bir istatistik tablosu bizleri bekliyor olacak. Öte yandan savaş raporlarını oyun esnasında an ve an hemen alabilmek gerçekçilik payını biraz düşürebilir. Çünkü oyun esnasında sürekli savaş raporuna bakmak yerine tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi çıplak gözle izlenim yapmak biraz daha gerçekçi ve eğlenceli olacaktır. Elbette dilerseniz Tab tuşuna basmayarak bu ekranı hiç açmayabilir ve böylece tam bir simulasyon tadında oynayabilirsiniz.

Mount & Blade II: Bannerlord ne zaman çıkacak?

Oyunun çıkış tarihi ile ilgili bir süredir çeşitli sızıntılar var ancak geliştirici TaleWords bir tarih yayınlamamakta ısrarcı. Firma, oyunun ne zaman hazır olduğunu düşünürlerse o zaman piyasaya süreceklerini açıkça ifade etmişti. Yani TaleWords, yeni Mount & Blade oyununu piyasaya sürmek için herhangi bir tarih kaygısı yaşamıyor.