P20 Telefonuna Beklenen Güncelleme Geldi!

Huawei şirketinin popüler akıllı telefonlarından P20 için yeni bir Pie güncellemesi çıktı. Bu güncelleme bu kez kararlı sürümü içeriyor ve hızlı bir şekilde yayılacak gibi duruyor. 

Günümüzde Huawei yazılım kategorisinde de dikkat çekmeyi başarıyor. Genellikle fiyat performans ürünleriyle de dikkat çeken şirket, özellikle de P20 akıllı telefonunda önemli bir satış başarısı elde etti. Huawei P20, henüz kararlı Pie sürümünü almamıştı ve bu önemli tek eksiği olarak gözüküyordu. Fakat artık bu eksiğin de tarihe karıştığını söyleyebiliriz.

Ekim ayı içerisinde Pie beta kapsamına giren ve uzun uzadıya testlere alınan P20 için en sonunda kararlı Pie sürümü yayınlandı. Yeni Pie güncellemesi, şu an için yalnızca Çin’deki kullanıcılar için geçerli. Yani güncellemeden diğer ülkelerin yararlanabilmesi şu an mümkün değil. Ancak kısa bir süre zarfı içerisinde güncellemenin global çapta değer kazanacağını ve kısa sürede yayılmaya başlayacağını düşünüyoruz. Bu yüzden takipte kalın.

Yeni P20 Pro güncellemesinin Türkiye’de de kısa sürede aktif hale gelmesi beklenmekte. Son bilgilere göre güncelleme ülkemizdeki kullanıcılara bu ay içerisinde dağıtılmaya başlanacak. Elbette teknik bir sorunla karşılaşılması halinde güncellemenin ülkemize ulaşması 2019’a sarkabilir.