Realm Royale Oyuncu Kitlesinde Büyük Düşüş!

Henüz alfa aşamasında olan Realm Royale, oyuncu kitlesinde önemli bir düşüş yaşadı. Oyuncular Realm Royale’i kalıcı olarak terketmişe benziyor. 

Son zamanlarda oyun dünyasındaki en popüler oyun türü Battle Royale akımı oldu. Battle Royale oyunlarına çok yoğun bir ilgi gösterilirken Realm Royale de bunlardan nasibini almıştı. Ancak oyun için rüzgar artık tersine esiyor.

Battle Royale oyunları her ne kadar büyük bir ilgi görüyor olsada hikaye tabanlı oyunlar kadar sadık kalınmıyor. Bir Battle Royale oyunu oyuncuların isteklerini kısa süreliğine karşılayamazsa tehlike çanları çalmaya başlıyor. Realm Royale de bunların çok önemli bir örneği.

Realm Royale geliştiricisi daha önce yapmış olduğu açıklamada oyunun anlık oyuncu sayısının 105.000 olduğunu açıklamıştı. Bu, oyunu aynı anda yüzbinlerce kişinin oynadığı anlamına geliyordu. Aradan uzun zaman geçti ve Realm Royale geliştiricisi bir kez daha anlık oyuncu raporu yayınladı. Ancak bu kez oyunun anlık oyuncu sayısının son derece düşük olması dikkat çekti. Açıklanan yeni rapora göre oyunun anlık oyuncu sayısı 4.711 oldu. Böylece yaklaşık yüzde 94’lük bir düşüş söz konusu oldu.

Anlık oyuncu sayısında bu denli büyük bir düşüş olmasının olası sebepleri var. Bu sebeplerden en fazla dikkat çeken ise oyunda yer alan sunucu problemleri. Kaplamaların geç yüklenmesi ve oyuncuların yükleme ekranlarında fazla beklemesi sabırları taşırdı. Oyuncular sunucu problemlerinin bir an önce çözülmesini istiyor ve daha rahat oyun oynamayı umut ediyordu. Ancak geliştirici ekip sorunlardan ziyade mikro ödemelere odaklanınca sabırlar taştı ve oyuncular oyunu terketmeye başladı.

Şimdi merak edilen konu ise Realm Royale’in tam sürümünün piyasaya sürüldüğünde eski ilgiyi yakalayıp yakalayamayacağı. Geliştirici sorunların farkında ve büyük olasılıkla tam sürümde sorunları giderip daha iyi bir oynanış sunacak.