Robot Vernie, Yeni Nesil Fonksiyonlarıyla Dikkat Çekiyor

Yapay zekaya sahip lego tasarımı Robot Vernie, çocuklar için özel olarak geliştirildi. Yeni nesil fonksiyonlara sahip olan Robot Vernie, bildiğimiz legolar ile yapay zekayı birleştirerek ortaya çıkarılan bir robot.

Teknoloji artık hayatın hemen hemen her alanına yansıyor. Uzun yıllar önce artık uzaktan kumanda ile çalışan oyuncak arabalara, konuşan bebeklere şahit olmuştuk. Artık LEGO, bunun da ötesine giderek Robot Vernie isimli yeni bir oyuncak robot çıkardı. Bu robot, lego parçalarını uzuvları olarak kullanabiliyor ve konuşabiliyor.

Robot Vernie, içerisinde yer alan özel etkileşimli motoru sayesinde LEGO parçalarını kolayca hareketlendirebilir. Aynı zamanda renk ve mesafeleri de ayırt edebilmektedir. 5 model ve 60’tan fazla hareket ile karşımıza çıkan Robot Vernie aracılığıyla farklı tasarımlar da ortaya konulabiliyor.

Robotun bir diğer güzel özelliği de Türkçe dil seçeneğine sahip olması. Böylece evinizde Türkçe konuşan bir LEGO robotunuz oluyor.

Akıllı telefonlara bağlanabiliyor

Robot Vernie ürününü akıllı telefonlar ile birlikte kullanabiliyorsunuz. İsterseniz telefonunuz ile cihazı kontrol edebilirsiniz. Android ve iOS işletim sistemi bulunan mobil cihazlarla uyumlu çalışıyor.

Bu sıra dışı ürün hem çocuklar hem de ebeveynler için dikkat çekici. Elbette bunun bir de bedeli var. Robot Vernie maliyeti biraz yüksek bir ürün.