Rune Oyun Dünyasını Kasıp Kavuracak!

Oyun dünyasına yakında son derece iddialı bir oyun daha eklenecek. Rune, tabiri caizse oyun dünyasını kasıp kavuracak. İşte habere ilişkin ayrıntılar…

Bir süredir üzerinde yoğun çalışmalar sarfedilen Rune hakkında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Oyunun 2018 yılının son çeyreğinde çıkması gündemde. Ancak eğer bu gerçekleşmezse en geç 2019’un ilk çeyreğinde oyunla buluşacağız.

Rune bizleri orta çağ zamanına götürecek. Ancak dünya yalnızca insanlar ve hayvanlardan ibaret olmayacak. Aynı zamanda devasa yaratıklar bulunacak. RYO türündeki bu oyunda temel amacımız hayatta kalmak olacak çünkü evrende birbirinden tehlikeli pek çok farklı türde yaratık bulunacak.  Görünüş itibariyle tıpkı insanlara benzeyen, son derece öfkeli devlerle savaşmak zorunda kalacağız.  Yaratıklar yalnızca kara ile sınırlı kalmayacak. Uçan pek çok dev yaratıkla da mücadele etmek durumunda olacağız. O yüzden gözümüz yukarıdan gelebilecek tehlikeler için de daima açık olacak.

Oyunda rolüne bürüneceğimiz karakter ise bir Viking savaşçısı. Oyun içerisinde karşımıza bir hikaye ve yapabileceğimzi çeşitli görevler sunulacak. Oyunumuzu da bunu göz önüne alarak oynamaya çalışacağız. Henüz fiyatı açıklanmayan oyunun gerek oynanış dinamikleri gerekse grafikleri ile oyun dünyasına damga vurması bekleniyor.