Sevilen Üreticilerden Smartisan Yeni Bir Akıllı Telefon Çıkarıyor!

Her ne kadar ülkemizde pek bilinen bir marka olmasada Smartisan, akıllı telefon alanında özellikle kendi ülkesinde saygın bir şirket. Az ve öz akıllı telefon üretiyorlar ve kendi işletim sistemlerine sahipler.

Smartisan, uzun zamandır yeni bir akıllı telefon geliştirmemişti. Tıpkı Google ve Apple gibi kendi işletim sistemine sahip olan şirket, şu günlerde takipçilerine önemli bir müjde verdi. 9 Nisan’da yeni bir akıllı telefon duyuracağını açıklayan şirket, bu telefonun ismini olası sızıntıları önleyebilmek, kullanıcıları da merakta bırakmamak amacıyla şimdiden açıkladı. Telefonun ismi Smartisan Nuts 3 şeklinde.

Smartisan Nuts 3 için ismi ve duyuralacağı tarih dışında başka hiçbir bilgi paylaşmayan Smartisan, arkasında soru işaretleri de bıraktı. Bazı kaynaklara göre Samrtisan Nuts 3 akıllı telefonu 18:9 ekran oranı ile piyasaya sürülecek. Son zamanlarda 18:9 ekran oranına büyük bir ilgi olduğu düşünülürse bunun doğruluk payı olabilir.

Diğer yanıdan daha önceki modeldeki tasarım çizgisinin bozulmayacağı iddia ediliyor. Yani Smartisan tasarım anlamında yine alışılmışın dışına çıkmayacağa benziyor. Bizim düşüncemize göre de ürün 18:9 ekran oranı ile gelecek ve en önemlisi Snapdragon 660’tan daha iyi bir işlemci çipseti ile karşımıza çıkacak. Önceki modelde Snapdragon 660 kullanıldığı düşünülürse şirket yeni modelde mutlaka bunun üzerine çıkacaktır.