Shenmue 3 Bekleyenler 2019’a Kadar Sabretmek Zorunda Kaldı

Uzun zamandır üzerinde çalışılan Shenmue 3 hakkında geliştiricisinden açıklama geldi. Yapılan açıklamada oyunun 2019 yılına ertelendiği duyuruldu.

Dünya üzerinde sürekli pek çok oyun piyasaya sürülüyor. Bunlardan bazıları uzun yıllar uğraşlar sonucu ortaya çıkarılırken bazıları sadece bir iki günde dahi üretilebiliyor. Elbette milyonlara hitap edebilecek güzel grafikleri ve hikayesi olan bir oyun yapmak için epey uzun bir süre gerekiyor. Shenmue 3 oyunu da şu ana kadar yayınlanan görüntülerden ortaya çıkana göre oldukça iddialı bir oyun. Fakat geliştiricisine göre biraz daha zamana ihtiyacı var.

Oyunun geliştirici ekibi, önemli bir açıklamada bulundu ve takipçilerine adeta kötü bir sürpriz sundu. Yapılan açıklamada Sehnmue 3 oyununun çıkışının ertelendiği belirtildi. Oyunun bu yıl içerisinde piyasaya sürülmesi beklenirken yapılan açıklamayla 2019 yılında çıkacağı ortaya çıktı. 2019 yılı için de kesin bir tarih verilmediğini belirtelim. Yani 2019’un son aylarında da çıkabilir ilk aylarında da.

Bu kararın altında yatan temel neden ise oyunun hazır olmaması. Geliştirici ekip uzun zamandır Shenmue 3 üzerinde çalışmasına rağmen meşakatli bir oyun olması, henüz tam anlamıyla oynanmaya hazır hale getirilmemesi oyunun ertelenmesine sebep oldu. Aynı zamanda geliştirici Shenmue 3’ün kilit bir oyun olmasını istiyor. Çok büyük başarılar elde etmek istiyor ve bunun için de oyununun çok iyi olması gerektiğinin farkında. Sonuç itibariyle Shenmue 3’ü bekleyen okuyucularımız daha iyi bir deneyim için uzunca bir süre daha sabretmek zorunda.