Simulasyon Deneyimini Doruklara Çıkaracak Sanal Gerçeklik Kıyafeti Geliyor

Üretilen yeni sanal gerçeklik kıyafeti, elde edebileceğiniz en iyi sanal simulasyon deneyimini sunacak. Sahip olduğu fonksiyonlarla isterseniz itfaiye, isterseniz piyanist, isterseniz de sıkı bir golf oyuncusu olabileceksiniz. Söz konusu sanal gerçeklik kıyafeti size sınırsız bir özgürlük sunacak.

Sanal gerçeklik ile ilgili yapılan yoğun çalışmalar meyvesini vermeye devam ediyor. Bu kez de HoloSuit isimli, simulasyon deneyiminizi en üst düzeye çıkarmaya yarayacak bir sanal gerçeklik giysisi üretildi. Söz konusu giysinin üzerinde minimum 26, en fazla da 36 sensör bulunmakta. Bu yerleşik sensörlerin yanı sıra 9 haptik bildirim bölümü de bulunmakta.

Sanal gerçeklik kıyafeti HoloSuit, onu giyen bir kişinin tüm hareketlerini olduğu gibi sanal ortama kopyalamayı başarıyor. Ardından çeşitli aktiviteler yapmasını ve bu aktiviteleri kıyafette bulunan sensörler aracılığıyla en gerçekçi şekilde yapabilmesini sağlıyor. Kıyafet sayesinde bir müzik enstrümanı çalabiliyor, golf oynayabiliyor, piyano çalabiliyor ve daha pek çok farklı faaliyet gerçekleştirebiliyorsunuz.

Kıyafet parça parça da satılmakta. Pantolon, ceket ve eldiven olmak üzere üç parçası var. Bu parçalardan en ucuzu eldiven ve tanesinin fiyatı 99 Dolar. Ceket ve pantolonun tekli fiyatları ise 299 Dolar. Tüm takıma sahip olabilmek için 899 dolar ödemek gerekiyor.