Xiaomi Mi 6X Hakkında Sürpriz Sızıntı

Mi 6X akıllı telefonu ilk kez TENAA’da karşımıza çıktı. Böylece cihazın özellikleri sızdırıldı.

Xiaomi Mi 6X için kaba bir tarif yapmak gerekirse telefon Apple’ın iPhone X modeline epey benziyor. Arka kasası neredeyse iPhone X’in aynısı.

Cihaz ile ilgili ortaya çıkan görüntü, metal kasalı parmak izi okuyuculu bir yapısının olduğunu ortaya koyuyor. Parmak izi okuyucusu cihazın arka tarafında orta kısımda konumlandırılmış.

5.99 inç büyüklüğünde ekranı olan Xiaomi Mi 6X, 2910 mAh bataryası ile uzun süre şarj olmadan kullanım vaadedecek. Ürün büyük bir bataryaya ve ekrana sahip olacak. Böylece batarya boyutu ekran boyutu ile dengelenmiş olacak.

Son derece ince bir yapıya sahip olacağını düşündüğümüz Mi 6X, zarif bir cihaz ve özellikle kırmızı renkli tasarımı ile dikkat çekebilir. Ürünün ön tarafında kapasitif tuşlar yer almıyor. Selfie ve arka kameraları bulunuyor ancak bunların megapiksel değerleri bilinmiyor.

Mi 6X için henüz resmi sızıntı yapılmadı ve daha pek çok özellik ortaya çıkarılamadı. Yakın zamanda cihaz ile ilgili bir tanıtım yapılması bekleniyor. Büyük bir ihtimalle Xiaomi, önümüzdeki iki ay içerisinde cihaz için resmi bir etkinlik düzenleyecek. Böylece çok daha fazla bilgiye erişebileceğiz.