Yeni DJI Zenmuse XT2 Termal Kameralı İlk Drone Olma Özelliğine Sahip!

FLIR ve DJI ortaklığında son derece iddialı yeni bir ürün geliştirildi. Özgün kameralı yeni drone modeli oldukça dikkat çekecek cinsten.

Teknolojinin inanılmaz bir hızla gelişimi devam ediyor. Son yıllarda karşımıza Drone araçları da çıkmaya başladı ve bu teknoloji dünyasında yeni bir dönemin habercisi oldu. Drone ürünleri sürekli geliştirilerken bu kez de DJI Zenmuse XT2 adında, diğerlerine nazaran kamera tarafında çok farklı bir özelliği olan drone geliştirildi.

DJI ile FLIR tüzel kişilikleri el ele verdi ve dünyanın ilk termal kameralı drone cihazını oluşturabilmek için harekete geçti. Termal özellikli çift görüş yeteneğine sahip olan bu kameralar drone cihazını çok daha değerli kılıyor. DJI Zenmuse XT2 modelinde iki adet sensör bulunmakta. Bunlardan biri termal özellikli diğeri ise normal kamera olarak karşımıza çıkıyor.

Cihazın ana kamerası tam 4K çözünürlüğünde video kaydı yapabiliyor ve 12 MP ölçeğine sahip. Cihazın termal kayıtlar sırasında da son derece net görüntü verdiğini belirtelim. Görüntülenen her nesnenin sıcaklıklarını farkedebilen bu kameralar, hedef belirleme ve tanımlama işlevlerini rahatlıkla görebiliyor.

Genel itibariyle üst seviye özelliklere sahip olan bu yeni drone modelinin fiyatının ne olacağı şu an için belirsizliğini koruyor.