Yeni İddialı Bir Açık Dünya Oyunu Duyuruldu!

Açık dünya tarzındaki rol yapma oyunlarına ayrı bir ilginin olduğu aşikar. Yeni açık dünya oyunu Outward, sahip olduğu özelliklerle oyuncuları cezbedeceğe benziyor. 

Yeni Outward, sizlere keşfedilmeyi bekleyen gizemli bir evren sunacak. Deep Silver, Maximum Games ve Nine Dots Studio tüzel kişilikleri tarafından itinayla hazırlanan yeni rol yapma oyunu Outward’ın çıkış tarihi ve hangi platformlar için çıkacağı resmen açıklandı.

Duyuruya göre oyun önümüzdeki yılın Mart ayı içerisinde, tam tarih verecek olursak 26 Mart 2019’da çıkışını gerçekleştirecek. Oyun PC, Xbox One ve PlayStation 4 platformları için çıkacak. Daha sonra Nintendo Switch için de çıkabilir. Fiyatının ne olacağı konusunda ise şu an için bir bilgi bulunmuyor.

Oyunda maceracı bir gezginin rolüne bürünüyorsunuz. Oyunda yönettiğimiz karakterin büyü yapabilme yeteneği bulunuyor ve bu büyüleri karşınıza çıkan rakipleri aşabilmek için kullanabiliyorsunuz. Oyundaki gücünüz sınırlı ve rakiplere karşı epey zorlanabiliyorsunuz. Dolayısıyla galip gelebilmek için yeteneklerini konuşturmanız gerekiyor.

İlk etapta aslında sıradan bir gezgin olarak oynamaya başlıyorsunuz ancak daha sonra pek çok sürpriz meydana geliyor. Outward ile ilgili bir video da paylaşıldı. Videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.