Yeni RANE iOS Uygulaması Alışılmışın Dışına Çıkıyor

RANE, iOS işletim sistemleri için sunduğu RANE – Minimalist Weather uygulaması ile oldukça dikkat çekiyor . Gerek tasarım gerekse kullanım farklılığı ile ön plana çıkan uygulama, kullanıcıyı alışılmışın dışına çıkarıyor.

Uygulamanın ilk etapta daha arkaplan tema renklerinden bile farklı olduğunu hissedebiliyorsunuz. Yazılıma ilk girdiğiniz zaman gri arka plan üzerinde sarı ve beyaz fontlarla karşılaşıyorsunuz.

Bu uygulamada diğer uygulamaların aksine hava durumu ile ilgili bilgiler tek bir ekranda yazmıyor. Çünkü kullanış olarak da RANE Minimalist Weather uygulamasının normal bir hava durumu uygulamasına göre ciddi farklılıkları bulunuyor. Her sayfada ayrı bir bilgiyi bulabileceğiniz RANE Minimalist Weather’da geçişler oldukça kolay yapılabilmekte.

Hissedilen sıcaklık, günün sıcaklık ve nem bilgileri, ertesi günün bilgileri hakkında detaylı bilgiler ve gelecek 5 güne ait güçlü tahminler bulunuyor. Söz konusu bilgiler tek bir ekranda verilmeyip kürelere yayılıyor. Kullanıcı parmağını sola ve sağa kaydırarak küreler arasında geçiş yapabiliyor.

Program üzerindeki hava durumu ile ilgili bilgilere ortada yer alan simgenin sağ ve sol kısımlarına dokunarak konuma göre hava durumu bilgisi şeklinde ulaşabiliyorsunuz. Bu da uygulamanın ilginç özelliklerinden biri.

RANE Minimalist Weather, bu özellikleriyle önümüzdeki süreçte iOS’un dikkat çeken popüler hava durumu uygulamalarından biri olacak gibi gözüküyor.