10 Parmak Klavye Hız Testi Yapabileceğiniz Araçlar

Yeni yazımızda 10 parmak klavye testi yapmak için kullanabileceğiniz internet siteleriyle ilgili olarak bilgiler veriyoruz.

Bilgisayarlar ile beraber hayatımıza giren klavyeler, daha hızlı yazı yazma yeteneğinin kazanılması için üzerinde sıklıkla pratik yapılması gereken yardımcı donanımlardır. Eğer bilgisayarda daha hızlı yazı yazmak istiyorsanız sıkı bir çalışma yapmalısınız. Özellikle düzenli olarak çalışmak çok önemlidir.

Bilgisayarda klavye çalışmanızı daha etkili ve daha pratik bir hale getirebilecek olan bazı internet sitesi araçları bulunmaktadır. Söz konusu araçlardan öne çıkanlara sizler için değinecek olursak;

10 Parmak Klavye Hız Testi Yapabileceğiniz İnternet Araçları

M5 Bilişim

Kullanımı en pratik ve en yararlı olan klavye antrenman araçlarından biri olan M5 Bilişim, internet kullanıcılarının yazı yazma konusunda alıştırma yapmasına imkan tanımakta olup, bu web sitesi ile yazarak kas hafızanızı geliştirmeniz mümkün olur. İlk olarak harflerin yerini ezberlemeniz için işinize yarayacak olan internet sitesini açtığınız zaman üst kısımda bir metin ve hemen altında da kutucuk ile karşılaşırsınız. Mavi ile işaretlenen kelimeyi yazmaya başladığınız zaman geri sayım başlar ve belirlenen dakika içerisinde ekran da görmüş olduğunuz kelimelerden yazabildiğiniz kadarını yazmalısınız. Ardından program size bir dakika içerisinde kaç vuruş yaptığınızı ve kaç kelime yaptığınızı belirtecektir. Böylece klavye çalışırken o an ki durumunuzu tespit edebilir ve kendinizi daha çok geliştirmeye çalışabilirsiniz.

Online Typing Tests

Kullanıcıların üç dakika ve daha fazla süreler seçebileceği Online Typing Tests, sevilen on parmak yazı sitelerinden biridir. Sade bir arayüze sahip olan internet sitesi, özellikle sade tema isteyen kullanıcılara hitap edecek türdendir. İnternet aracında doğru yazmış olduğunuz kelime yeşil yanmakta iken yanlış yazmış olduğunuz kelimeler de kırmızı renk ile işaretlenecektir.

10 Fast Fingers

On parmak yazı yazmak konusunda başarılı olan 10 Fast Fingers internet sitesi, on parmak yöntemini öğrenebilmek için alıştırma yapabileceğiniz bir internet sitesi olup, ekranda bir dakika içerisinde bulunan kelimeleri hızlıca yazmanızı istemektedir. Kelimeleri doğru yazmaya özen göstermeniz gereken testteki durumunuzu denemeniz sona erdiğinde görebiliyorsunuz ve mevcut durumunuza göre çalışma sisteminizde değişiklikler uygulamayı denemeniz gerekiyor. Örneğin bazı kelimeleri yazarken daha çok zorlanıyor iseniz o kelimelerin üzerine düşmeniz isabetli olacaktır.

Cevap bırakın