Acer Ödeme Yapabilen Akıllı Tesbih Geliştirdi

Acer, ilginç bir teknolojik ürün sundu. Tayvanlı teknoloji devi, ibadet etmek isteyenler için farklı şekilde çalışan bir akıllı tesbih üretti.

Söz konusu akıllı tesbihin her bir taşı özel yapıldı ve üzerlerindeki yonga sayesinde taşların sayımının kaçıncı kez tekrarlandığı ortaya çıkarılabiliyor. İbadet sırasında kullanılabilecek bu akıllı tesbihler tekrarlanan duaların sayısının daha iyi takip edilmesini sağlıyor. Akıllı tesbih akıllı telefon ile etkileşime geçiyor ve telefon ekranında istatistikler ortaya çıkıyor.

Tebsihin elde kaç kez döndüğünü takip eden akıllı sistemi için her dönüş bir Mantrayı temsil etmekte.Acer bu tesbihi aslında Budistler için tasarlamış. Çünkü Acer, Tayvan merkezli bir şirket ve ana vatanının dini de Budizm olduğu için daha çok Budistlerin kullanabileceği bir ürün çıkarmış. Fakat farklı inançlar için de yine kullanılabilir.

Acer, akıllı tesbihler sayesinde elektronik ödeme bile yapılabileceğini, bazı restoranlardan özel indirim  alınabileceğini söyledi. Bunun nasıl olacağı merak konusu ve öğrenmek için çok az bir zaman kaldı. Mart ayının ortasında çıkacak olan tesbihin fiyatı 3.888 Tayvan Doları yani 505 Türk Lirası’na denk geliyor.