Adres Kodu Sorgulaması Yapma Yöntemi

Yeni içeriğimizde adres kodu sorgulamasının nasıl yapılabileceği ile ilgili olarak bilgiler veriyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

İnternetten alışveriş günümüzde son derece yaygın bir hale gelmiş olup internetten bir ürün aldığınız zaman çok sayıda kargo şirketinden birinden hizmet alıyorsunuz. Satıcıyla anlaşmalı kargo firmaları ile ürünleriniz ücretsiz veya ücretli olarak geliyor.

Kargoların sizin adresinizi bulabilmesi için adres kodunuzu  bilmesi gerekecek olup yeni adres kodu sistemi ile her dairenin özel kodu bulunacak. Böylece internetten alışverişlerinizi daha sorunsuz bir şekilde tamamlama imkanınız olacaktır. Aynı zamanda açık adres verme zorunluluğunu ortadan kalkacaktır.

Adres kodunuzu öğrenebilmek için Adres Kodu  uygulamasını cihazınıza indirin veya Adres Kodu internet sitesini kullanın. Adres Kodu intenet sitesini açtıktan sonra Adres Kodunu Öğren butonuna tıklayınız ve il, ilçe, bucak, mahalle, cadde veya sokak, bina numarası gibi bilgileri seçiniz. Ardından açılan ekrandan bina no bilginizi giriniz ve bina seçiminden sonra son olarak iç kapı numarası bilgisini giriniz. Ardından Adres Kodu Bilgisi çıkacaktır.

Elinizdeki adres kodunuz sayesinde bulunduğunuz ilçe, bucak, mahalle, cadde, bina ve iç kapı numarasını öğrenebilirsiniz. Adres kodunu öğrenebilmek için kullandığınız servisler ücretsizdir. Hizmetten yararlanarak bilgilerinizi doldurarak ücretsiz sorgulamalar yapabilirsiniz.

Bu özelliği kullanmanızın en büyük avantajı hem kargo tarafındaki karışıklığı engellemek hem de açık adresinizi direkt paylaşmamanıza imkan tanınmasıdır.

Cevap bırakın