Advanced SystemCare Nedir ve Nasıl Çalışır?

Advenced SystemCare uygulaması ile ilgili pratik bilgiler vereceğiz. Program ile sisteminizi daha hızlı bir hale getirmenin ipuçlarını anlatacağız.

Advanced SystemCare, bilgisayarın performansını hızlandırmaya yarayan popüler programlardan biridir. Pratik ve pek çok özelliğe sahip olan bir uygulamadır.

Uygulamayı kullanmak için ilk olarak bilgisayarımıza indirelim ve çalıştıralım. Ardından Bakım sekmesinden bakımımızı gerçekleştirelim. Uygulamanın bakım sekmesinde büyük bir Tara butonu var. Bu buton sisteminizi yavaşlatan unsurları buluyor ve hızlandırabilmeniz için önerilerde bulunuyor. Bilgisayarınızda hangi alanların taranıp hangilerinin taranmamasını istediğinizi de butonun aşağısındaki seçeneklerden seçebiliyorsunuz.

Mesela İnterneti Güçlendir, Gizliliği Süpür, Kayıt Defterlerini Temizle gibi pek çok seçenek var. Bunları kendi isteğinize göre işaretleyip Tara butonuna basın. Tara butonuna bastığınızda sisteminizde yapılan taramanın ilerleyişi hakkında bilgiler geliyor. Taramanın yüzde kaç tamamlandığı, nelerin düzeltildiği gibi bilgiler sunuluyor. Tarama sonucu raporu da aynı şekilde sunuluyor.

Eğer taramanızın ardından sisteminizin tekrar kirlenmesini istemiyorsanız Bakım sekmesinin yanında bulunan Koruma sekmesinden gerekli ayarları yapmanız gerekiyor. Bu sekmeden mesela varsayılan ana sayfanızın sabit kalmasını sağlayabiliyor, tüm tarayıcılarınıza komut gönderebiliyorsunuz. Aynı zamanda gezinti koruma, tarayıcıların bilgileri toplamasını reddetme gibi seçenekleri de yine rahatlıkla belirleyebiliyorsunuz.

Son olarak turbo güç özelliğine değinmek istiyorum. Turbo güç özelliğini aktif hale getirdiğinizde sisteminizde hali hazırda çalışan uygulamaları devre dışı bırakıyor, çöp kutusunda ve bazı kayıtlarda temizlikler yapıyor ve böylelikle sisteminizi hızlandırıyor.

Cevap bırakın