Akıllı Çay Bardağının Sırları

Akıllı Çay Bardağı bir süredir aktif olan bir tahmin oyunu ve oldukça başarılı sonuçlar ortaya koymasıyla günümüzde de dikkat çekiyor. Peki bu oyunun sırları nelerdir? Yeni içeriğimizde detaylarıyla değiniyoruz.


Akıllı Çay Bardağı, flash tabanlı bir oyun olup uzun süre önce çıkışını yaptı ve hala popülerliğini koruyor. Bu oyun aklınızdan geçen pek çok şeyi tahmin edebiliyor. Peki bunu nasıl yapıyor?


Aslına bakarsanız bu oyun gibi pek çok oyun daha bulunuyor örneğin Her Şeyi Bilen Kadın isimli oyun da buna benzerdi. Peki bu oyunlar tam olarak nasıl bir mekanizma kullanıyor? Karşınıza çıkan sembol veyahut karakter, sizden herkesin bilebileceği tarzda bir şeyi aklınızda tutmanızı istiyor. Sonra bu şeyin ne olduğuna dair size sorular soruyor.


Evet , Hayır , Emin Değilim şeklinde seçenekler bulunuyor ve size her bir tahminde bulunduğunda bu seçeneklerden birini seçiyorsunuz. Böylece sistem havuzunda sizin verdiğiniz cevaba göre sürekli eleme yapıyor.
Aynı mantığı kullanan bu yazılımlar size sorulan soruların cevaplarını kendi veritabanında hazır olarak tutuyor. Dolayısıyla her soru için doğru cevapları veritabanında bulunduruyor ve siz farklı bir seçenek seçerseniz buna göre de farklı bir cevabı direkt olarak hazır oluyor. Yani önceden belirlenmiş seçenekler var ve siz bu seçenekler arasından tercih yapıyorsunuz.


Emin Değilim seçeneği sayesinde de yazılım her bir cevabın her nesne için doğru olmadığını varsayarak daha yakın olanları seçme hususunda kendisine imkan üretiyor. Uygulamanın bazı zamanlar oldukça alakasız cevaplar veriyor olmasının nedeni de farklı bir öğrenme metodu kullanması. Sizin verdiğiniz cevaba göre hemen diğer seçenekleri eleyip diğerlerine yöneliyor.

Cevap bırakın