Akıllı Kopyalama Özelliği İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Microsoft Edge için yakında akıllı kopyalama özelliğinin sunulması planlanmakta. Peki nedir bu akıllı kopyalama özelliği? Gelin bir bakalım.

İnternet tarayıcıları günümüzde birbirlerine çok benzer fonksiyonlara sahipler. Bunun altında yatan temel sebep artık Microsoft şirketi de dahil olmak üzere çoğu tarayıcının Chromium tabanını kullanması. Bu durumda Chromium tabanı kullanan tarayıcıların birbirlerine karşı üstünlük kurabilmeleri adına yeni fonksiyonlara sahip olmaları gerekiyor. Örneğin Microsoft Edge yakında akıllı kopyalama özelliğini çıkaracak. Özelliği resmen duyuran Microsoft, kullanıcılarının merakını da uyandırmayı başardı.

Edge tarayıcısı için çıkacak olan akıllı kopyalama, aslına bakarsanız Office uygulamalarında da bulunmakta olan, kullanıcıların kaynağın biçimlendirme seçeneklerini muhafaza ederek içerik yapıştırmalarına imkan tanıyan kopyala yapıştır işleviyle hemen hemen aynı. Akıllı kopyalama, kopyalanan bölümdeki metinlerin yanı sıra görüntü ve bağlantıları da olduğu gibi kopyalayıp yapıştırmaya imkan tanıyan bir fonksiyon.

Yeni akıllı kopyalama ile artık Microsoft Edge üzerinde resim, bağlantılar, içerik konumu ve hatta reklamların bile olduğu gibi kopyalanıp yapıştırılabilmesi söz konusu.

Cevap bırakın