Akıllı Valiz Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yazımızda akıllı valizin ne olduğuna değiniyor, akıllı valize ilişkin bilinmesi gerekenlere yer veriyoruz.

Yolculuklar esnasında elektronik cihazlarınızı şarjlı tutmaya, bagajın nerede olduğunu tespit etmeye imkan tanımakta olan akıllı valizlerin içerisinde pil ve devre kartı bulunmaktadır. Gelişen teknolojinin ortaya çıkardığı ürünlerden biri olan akıllı valizlere akıllı sırt çantaları, akıllı çantalar da eşlik etmektedir.

Kendisine güç sağlamak ve diğer cihazları şarj edebilmek amacıyla pil içeren bagajlar olarak da tanımlanan akıllı valizleri diğer valizlerden ayıran ve ilginç kılan temel unsur güç kaynağı olmaksızın normal valizde olamayacak benzersiz niteliklerin yer alıyor olmasıdır.

Akıllı valizlerde yer alan temel fonksiyonlar; Wi-Fi bağlantısı, cihaz şarjı, Bluetooth bağlantısı, GPS izleme, uzaktan kontrol ve elektronik terazilerdir. Aynı zamanda RIF engelleyici bölgelere yer verilebilir. Söz konusu RFID eng,elleyici cepler, kredi kartı vb eşyaların dışarıdan okunmasını engelleyebilmektedir.

Bazı akıllı valizler valizden uzaklaşıldığı zaman bildirim göndermekte olup, mesela valizinizi takside unutursanız aranızdaki mesafe açıldığı için size bildirim göndermekte ve böylece fazla zaman geçmeden valizin kaybolduğunun farkına varıp o şekilde hareket edebilmektesiniz.

Akıllı valizlerin lityum iyon pillerle çalışması uçaklarda yangın tehlikesi olarak görüldüğünden bu pillere yer verilen çantaların uçağın kargo bölümünde taşınması önerilmemektedir. Bu yüzden bazı hava yolu şirketleri lityum iyon pili bulunan akıllı valizleri taşımayı reddeder. Ancak çıkarılabilir pile sahip akıllı valizler ile izin verilebilmektedir.

Cevap bırakın