Aliexpress Güvenilirlik Derecesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Aliexpress, e-ticaret platformları arasında ülkemizde de adını sık sık duyduğumuz bir platform. Ancak pek çok kullanıcı Aliexpress ile yeni yeni tanışıyor ve elbette güvenilir olup olmadıklarını, Aliexpress üzerinden alışveriş yapılıp yapılamayacağını merak ediyor.

Ünlü e-ticaret platformu Aliexpress,2010 yılında kurulmuş olup platform içerisinde 3 milyonun üzerinde tedarikçi bulunuyor. İşte güvenilirlik derecesi bu noktada değerlendirilmeli. Çünkü Aliexpress üzerinden yapılan internet alışverişleri her ne kadar güvenli olsada tedarikçi çok fazla olduğu için tedarikçinin güvenilirliğini göz önüne alın.

Bir tedarikçinin en az 2 yıldır platform üzerinde aktif olarak satış yaptığından emin olun. Aynı zamanda o tedarikçinin ürün satışlarından nasıl puanlar aldığını da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Aynı zamanda tedarikçinin ücretsiz kargo imkanı sunup sunmadığını kontrol edin. Çünkü Aliexpress üzerinden alacağınız ürünler Çin’den geldiği için kargo eğer ücretsiz değilse belki de üründen kat be kat daha yüksek fiyatlar ödeyebilirsiniz.

Aliexpress, genel oarak kredi kartı üzerinden satın almalar için güvenliir bir platform.Ancak ürünler Çin’den geleceği için genellikle 20 ila 40 gün arasında bir süreçte elinize ulaşır.

Netice itibariyle Aliexpress platformu güvenlidir ancak içerisinde yer alan çok sayıda tedarikçi bulunduğu için bu tedarikçilerin güvenilirliğini iyi analiz etmeniz gerekir.

Cevap bırakın