Alternatif Çizim Programlarının Listesi (2019)

Günümüzün popüler çizim programlarından biri olan Microsoft Visio pek çok işinizi görebiliyor ancak olur da farklı bir çizim programına ihtiyaç duyarsanız bu içeriğimiz size fayda sağlayabilir.


Lucidchart


Kullanabileceğiniz programlardan biri Lucidhart olup bu program web tabanlıdır. Yani herhangi bir indirmeye, ayrı bir platforma ihtiyaç duymaksızın işlemlerinizi kısa yoldan gerçekleştirebilirsiniz.
Lucidchart üzerinde çalışma gerçekleştirebilmek için e-posta adreslerini girmeniz yeterlidir. Hızlı ve basit bir şekilde çizim işlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tasarım öğelerini sürükleyip bırakarak işlemlerinizi yapabilirsiniz. Lucidchart’ın avantajlarından biri de belgelerin çevrimdışı modda oluşturulup düzenlenebilmesine imkan tanımasıdır.


Gliffy


Kullanabileceğiniz çizim araçlarından bir diğeri Gliffy olup bu araç hem Mac hem Windows cihazlar için kullanılabilir. Öğrenciler içcin ücretsiz bir sürümü de bulunan Gliffy, kullanıcılar açısından pek çok önemli özellik sunmaktadır. Google Drive gibi sistemlerle uyum sağlamakta olan Gliffy’de en – boy değişikliği veyahut şekil değişikliği yapmak için şekli sürükleyip bırakarak özelliklerini düzenleme imkanına sahipsiniz.


Google Çizimler


Bizzat Google tarafından ortaya konulan Google Çizimler, fonksiyon itibariyle zaten Microsoft Visio’ya rakip olabilecek şekilde geliştirilen bir araç olup en önemli avantajlarından biri Google Chrome eklentisini desteklemesi ve tam randımanlı bir şekilde çalışma sergilemesidir.Aynı zamanda Google Drive ile de tamamen uyumluluk gösteren Google Çizimler, gerçekleştirmiş olduğunuz çizim çalışmalarını Google Drive üzerine otomatik olarak kaydeder ve .jpg, .png, .svg, .pdf gibi biçimleri dışa aktarabilir. Google Çizimler’in dezavantajı ise web uygulamasının çevrimdışı modda çalışmamasıdır.


Cevap bırakın