Ancestors: The Humankind Odyssey İncelemesi

Yeni içeriğimizde Ancestors: The Humankind Odyssey oyununu masaya yatırıyoruz. İşte oyuna dair bilmeniz gerekenler…


Oyun aksiyon, macera türünde olup PlayStaton 4, Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirdi. Oyunun en fazla dikkat çeken yanı benzersiz bir oyun deneyimi sunması ki bu son derece önemli bir husus.


Panache Digital Games tarafından geliştirilen oyun ana fikir itibariyle insanlığı evrim sürecini işliyor. Ancak oyunda ana bir hikaye bulunmadığını belirtmek gerekiyor.


Oyunda ilk etapta pritmatınızı belirliyorsunuz ve adeta afallıyorsunuz çünkü başlangıç aşaması da dahil yapımcı size hangi yöne gideceğniiz, neler yapacağınız konusunda hiçbir bilgi vermiyor. Vahşi doğanın karanlık yüzünü gözler önüne süren oyun detaylı bir açık dünya sunmasıyla da taktir topluyor.


Genel itibariyle hayatta kalma ve keşfetmeye dayalı bir oyun olan Ancestors: The Humankind Odyssey, familyanızı hayatta tutmak için elinizden geleni yaptığınız bir oyun. Yanlış bir hamle yaptığınızda zehirlenebilirsiniz ancak bir şey yemediğiniz zaman da açlıktan ölebilirsiniz. Eğer soğuktan korunmazsanız da hastalıktan ölebilir veyahut soğuktan donup can verebilirsiniz. Oyunda bu kadar fazla zorluk varken aynı zamanda vahşi hayvanlar da sizi oldukça zorlayacak.


Oyun hikaye itibariyle aslında evrime odaklanmakta ancak buna rağmen evrimi iyi anlatamadığını belirtmek gerekiyor. Dolayısıyla evrim hususunda iyi bir hikaye bekleyen oyuncu bu noktada afallıyor. Evrim sadece görünen yüz ve geliştirici bunun derinliklerine inmemeyi tercih etmiş. Ancak oyuna başlayan pek çok kişinin de bu evrim konusunu merak edip başladığını da atlamamak gerekiyor. Dolayısıyla bu konuda bir eksikliğin bulunduğu söylenebiiir.


Oyun atmosfer konusunda beklenen hissiyatı veremiyor. Tasarım hususunda bir araya getirilen öğeler yetersiz bir atmosfer performansı sunuyor. Dolayısıyla bu noktada büyük beklentiler içerisinde olan oyuncuların hayal kırıklığı yaşayabileceğini ifade etmek gerekiyor.


NETİCE


Oyunun evet belki pek çok eksisi olabilir ancak genel itibariyle gerek benzersiz bir oyun deneyimi sunması gerek belgesel tadında , keşif hissiyatını uyandıran güzel bir oynanışa sahip olmasıyla denemeniz gereken bir yapım.


Cevap bırakın