Android Cihazlarda Timelapse Video Oluşturma Yöntemi

Android akıllı telefonlarda Timelapse Video nasıl oluşturulur? Yeni içeriğimizde detaylarıyla değiniyoruz.

Timelapse video hızlandırma tekniği anlamına gelmektedir. Temilapse yani hızlandırılmış videolar oluşturarak özellikle uzun videolar size sıkıcı geliyorsa kolayca kısaltabilirsiniz. Timelapse tekniğinin videoları daha eğlenceli bir hale getirdiği de bir gerçektir.

Timelapse oluşturma için kullanabileceğiniz bazı uygulamalar vardır. Bunlar arasında ücretsiz ve popüler olan Google Hyperlapse Mobile’ı kullanabilirsiniz. İlk olarak uygulamayı Play Store üzerinden aratıp yükleyin.

Uygulamayı açtıktan sonra İmport butonuna dokunun. Galeriden kullanmak istediğiniz videoyu seçin. Video uygulama içerisinde açıldıktan sonra uzunluğunu ayarlayıp onay kutusunu onaylayın ve devam edin. Devam simgesine tıkladıktan sonra bir süre beklemeniz gerekecek.

Daha sonra alt kısımda bulunan kırmızı işareti hareket ettirip videonun hızını seçebilir, ön izleme yapabilirsiniz. Onay düğmesine dokunarak işlemi tamamlayın. İşlem bittikten sonra bunu diğer uygulamalarda da paylaşabileceğiniz bir ekran gelecektir. Dilerseniz telefonunuza doğrudan kayıt edebilir dilerseniz de bu ekran aracılığıyla diğer uygulamalar üzerinden paylaşabilirsiniz.

Cevap bırakın