Android ve iOS’ta Kullanabileceğiniz 3 Meditasyon Uygulaması

Bu içeriğimizde stresle ve motivasyon eksikliğiyle başa çıkabilmeniz amacıyla kullanabileceğiniz, hem Android hem iOS için yararlanabileceğiniz en iyi meditasyon uygulamalarına değiniyoruz.

Günümüzde özellikle virüs salgını ve ekonomik olarak çalkantılı süreç nedeniyle insanlarda moral bozukluğu , motivasyon eksikliği mevcut. Zihinsel ve ruhsal olan bu problemler, fiziksel hastalıklara kadar götürebiliyor ve elbette kişinin yaşam kalitesini ciddi oranda düşürmekte. Bu gibi durumlarda meditasyon uygulamalarını kullanarak biraz da olsa rahatlayabilirsiniz.

Meditasyon uygulamalarının öne çıkan ortak özellikleri; Rahatlatıcı bir müziğe sahip olmaları, olumlu mesaj ve bildirimler göndermeleri, sakin ve huzurlu olmak için etkinlikler sunmaları gibi fonksiyonlardır.

İşte 3 güzel meditasyon uygulaması :

Meditopia

Üzerinizdeki olumsuz ruh halinin sebebinin ne olduğunu tespit etmenize ve sorunun üzerine gitmenize yardımcı olabilecek güzel bir uygulamadır. Meditopia ile modunuzu yükseltebilir, uyku öncesi dinleyeceğiniz rahatlatıcı müzikler ile huzurlu olabilir. Günlük olarak seçtiğiniz ruh haline iyi gelecek konuşmaları dinleyerek ruhunuzu daha sakin bir hale getirebilirsiniz. Hem ücretli hem ücretsiz versiyonu bulunmakta olan Meditopia içerisinde meditasyona ve strese dair çok sayıda içerik bulunuyor.

Pozitif

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Pozitif uygulaması, uygulama içi satın alımlara yer verilen, meditasyonun ne olduğu ve neden yapıldığı gibi faydalı bilgilerin bulunduğu, başlangıç meditasyonu bölümüne sahip olan bir uygulamadır. Gün içerisinde sürekli stresli ortamlarda sıklıkla bulunan kişiler için üretilen bu uygulama, ruh halinize uygun monologları seçmenizi sağlıyor ve özel rahatlatıcı müzikler dinlemenize imkan tanıyor.

Medibo

Sahip olduğu ilham kutusu fonksiyonuyla öne çıkan Medibo uygulaması, uyku veya meditasyon için çeşitli monologlara sahiptir. Nefes egzersizleri yapmak için günlük program sunmaktadır. Hem ücretli hem ücretsiz modu bulunmaktadır. Ücretli modun sunduğu bazı özelliklere, arkadaşlarınızı programa kazandırarak ücretsiz olarak sahip olma imkanınız da bulunmaktadır. Bu da Medibo uygulamasını diğerlerinden ayıran önemli özelliklerden biridir.

Cevap bırakın