Animal Crossing New Horizons İncelemesi

Yeni yazımızda Animal Crossing New Horizons video oyununu masaya yatırıyor, oyunun artı ve eksi yönlerini değerlendiriyoruz.

Animal Crossing New Horizons video oyunu Nintendo Switch platformu için çıkışını gerçekleştirmiş bir oyun olup geliştiriciliğini ve yayıncılığını Nintendo üstlenmiştir.

Çoklu oyuncu desteğine sahip olan oyun rol yapma türüne, simülasyon türüne hitap eden bir aile oyunu olarak nitelendirilmektedir.

Son zamanlarda piyasaya sürülen video oyunları genellikle çatışmalar üzerine kurulu bol hareketli oyunlardır. İşte Animal Crossing New Horizons bu doğrultuda diğerlerinden ayrılan ve biraz daha sakin ve farklı, şirin bir oyun arayanlar için değerlendirilebilecek bir yapım.

Animal Crossing New Horizons oyuncuya yararlanabileceği özgür ve farklı bir atmosfer sunuyor. Gerçek zamanlı bir oynanış sunan Animal Crossing New Horizons yapımının ana mantığı gerçek zaman olgusu. Eğer gece vakti oyunu açarsanız oyunda gökyüzünde parıldayan yıldızlara şahit olabiliyorsunuz. Sabaha karşı oyunu açarsanız da yine sabah vakti Animal Crossing New Horizons atmosferini tadıyorsunuz. Aynı zamanda mevsimlere göre de değişkenlik kazanan bir oyun. Çünkü ilk bahar aylarında oynuyorsanız etrafta ağaçların çiçekler açtığını görebilir ve tamamen farklı atmosferlerle karşılaşabilirsiniz. Bu durum gerçekçilik seven, özellikle gerçek zamanlı oyunlara bayılan oyuncuların epey hoşuna gidecektir.

Animal Crossing New Horizons içerisinde bir adadasınız ve adada envai çeşit kelebek, balık, börtü böcek ve hayvan bulunuyor. Bunlar mevsim olgusu içerisinde ve gece gündüz olgusu içerisinde değişkenlik gösterdiği için oyuncuya ayrı bir keyif veriyor.

Animal Crossing New Horizons’ta adanızın orada bulunması komşu ilişkileri ve diğer eylemler bakımından oyuna sıklıkla bakmanızı gerektiriyor yani oyunun fonksiyonları sizi oyuna bağlıyor. Bu durum pek çok oyuncunun hoşuna gitmeyebilir ancak gerçek zamanlı oyunların genel özelliği budur.

Animal Crossing New Horizons adada yapacağınız çok fazla etkinliğe sahip bir oyun. Örneğin adanızı geliştirmek için inşalar yapabilirsiniz ve bunun için çeşitli malzemeleri toplamanız gerekir. Küçük bir çadır kullanarak başladığınız ada maceranızda adanızı kısa bir süre sonra büyük bir kasaba haline getirebilmek sizin elinizde.

Animal Crossing New Horizons içerisinde bir müze sahibi bile olabiliyorsunuz ve üstelik bu müzede nesli tükenmekte olan hayvanları veya fosilleri sergileyebiliyorsunuz.

Craft oyunda son derece önemli bir unsur. Craft sistemi genel itibariyle can damarı denilebilir. günlük kullanımda kürek, alet, balta, olta ve çeşitli alet edavatları kullanmanız gerekebilir. Eğer adanızı nasıl geliştireceğiniz konusunda tam olarak fikir sahibi değilseniz farklı adalara da seyahat edebilme şansınız var.

Farklı adaları ziyaret etmeniz sizin adanızda farklı çeşit meyveler yetiştirmenizi sağlayabilir çünkü örneğin bazı oyuncularda kiraz ağaçları bulunurken sizin adanızda bulunmayabiliyor. Bu durumda komşu adaları ziyaret edip kiraz yetiştirmeye de başlayabiliyorsunuz.

Oyunda her NPC’nin farklı bir kişiliği var ve bunlarla iletişim içerisinde kalmanız gerekiyor. Bu durum sizlere çeşitli avantajlar doğurabilir. Bu sebeple NPC’ler ile sürekli iletişim halinde olmak fayda sağlayacaktır.

Grafik kalitesi olarak son derece şirin gözüken bir görsel tarza sahip olan Animal Crossing New Horizons video oyununda adanızın ne kadar değişebildiğine ve farklı gözükebildiğine şahit olmak son derece güzel bir unsur.

Başlıca artıları:

Zengin ve özgürlük hissedebildiğiniz güzel bir atmosfere sahip olması, oyuncunun üretkenliğini ön plana çıkaran bir oyun olması, mevsim ve gündüz – gece döngüsünün çok iyi yansıtılması…

Başlıca eksileri :

Yükleme sürelerinin biraz fazla uzun olması ve bazı görevlerin oldukça tekrara düşmesi…

Sonuç :

Animal Crossing New Horizons genel itibariyle oldukça güzel bir video oyunu. Ufak tefek eksiklikleri bulunuyor olsada kesinlikle Switch sahibi bir oyuncunun edinip oynaması gereken bir video oyunu olduğunu söyleyebiliriz.

İnceleme Sonucu Notumuz : 9.3 / 10

Cevap bırakın