App Store’da Para İadesi Alma Yöntemi

Yeni içeriğimizde App Store üzerinden yanlışlıkla satın almış olduğunuz bir uygulama veya oyunu iade edebilmek için kullanabileceğiniz adımları değerlendiriyoruz.

App Store, Apple’ın telefon ve tabletlerinde kullanılan resmi sanal mağaza konumunda olup, App Store aracılığıyla satın almış olduğunuz oyunlar veya uygulamalar için para iadesi alabiliyorsunuz. Ancak elbette bunun bazı şartlarının bulunduğunu da belirtmek gerekiyor.

Para iadesi konusunda insiyatif Apple’ın elinde olup, her itirazın kabul edilmeyebileceğini bu bağlamada belirtmek gerekiyor.

App Store üzerinde para iadesi alma yöntemleri:

İlk olarak Apple hesabına giriş yapınız ve ardından Apple’ın Sorun Bildir sayfasına ulaşınız. Söz konusu bölümde ücretli veya ücretsiz fark etmeden cihazınıza yüklemiş olduğunuz müzik, film , kitaplar için her şey listelenecek olup, Nasıl yardımcı olabiliriz? yazısının altında bulunmakta olan alana tıklayıp, sonrasında da ücret iadesi talep etme başlığını seçin. Bunun akabinde karşınıza çeşitli seçenekler çıkacak ve uygulamayı iade etme gerekçenizi yazmanızın ardından Gönder butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayabileceksiniz. Böylece iade talebiniz Apple şirketine ulaşacak olup, değerlendirme yapılacak ve kısa süre içerisinde olumsuz veya olumlu bir şekilde dönüş yapılacaktır. İadenin başarılı bir şekilde gerçekleşebilmesi için geçerli bir mazeret olması gerektiğini belirtelim.

Cevap bırakın