Appcrash Hatasını Giderme Yöntemleri

Yeni yazımızda Appcrash hatasının nasıl giderilebileceği konusuna detaylı bir şekilde değinmekteyiz. İşte ayrıntılar…

Appcrash hatası özellikle Windows tabanlı bilgisayarlarda yaygın bir şekilde çıkabilmekte olup problemin çözümü için kullanıcıların uygulayabileceği çeşitli metotlar bulunmaktadır.

Appcrash hatası neden meydana gelir?

Windows kullanıcıların yaygın bir şekilde karşısına çıkan appcrash hatası uygulamaların düzgün bir şekilde çalışmayı sürdüremediği durumlarda çıkmaktadır. Özellikle söz konusu uygulamaları ilk açtığınızda karşınıza çıkar. Size uygulamanın düzgün başlatılamadığını beyan eden bir hatadır. Bu hata mesajları genellikle bozulmuş dosya adı veya hata kodu gibi bilgilendirmeler de içermektedir.

Appcrash hatası nasıl giderilir ?

Hatayı giderebilmek için ilk olarak issteminizdeki gereksiz dosyaları temizlemeniz ve iyi bir antivirüs programı ile tarama yapmanız tavsiye edilir. Windows dosyalarınızı onarmak ve uyumluluk modunu kullanmak da yine hatayı giderebilmek konusunda, özellikle söz konusu hatayı veren uygulamanın onarılması anlamında işe yarayabilmektedir. Aynı zamanda bilinmeyen hizmetleri devre dışı bırakmak da uygulanabilecek adımlardan biridir.

Sistemde bulunan virüsleri ve gereksiz dosyaları temizlemek için iyi bir antivirüs yazılımı kullanmak ve tam tarama yaptırmak işe yarayabilmektedir. Çünkü virüs yüzünden bozulan tek bir dosya bile bilgisayarın dahi doğru açılmasına engel olabilmektedir.

Windows dosyalarını onarmak

Dosyaları onarmak için arama kutucuğuna cmd yazın ve CTRL + SHIFT + ENTER tuş komibnasyonuna aynı anda basıp yönetici olarak çalıştırın ve komut istemcisi açıldığında sfc/scannow yazıp Enter tuşuna basın. Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatıp hata veren programı bir kez daha çalıştırın.

Yaptığınız işlemlere rağmen hala sorun devam ediyorsa aşağıdaki yorum kısmından bildiriniz.

Cevap bırakın