Apple’ın Yeni Merkezinde Tasarım Nedeniyle Kazalar Yaşanıyor

Ünlü teknoloji şirketi Apple’ın Cupertino’da bulunan yeni merkezi tasarımı ile adeta göz dolduruyor. Uzay mekiğinden esinlenilerek  geliştirilen devasa merkezin bu tasarımının bazı yaralanmalara yol açtığı ortaya çıktı.

Teknoloji devi Apple, yeni merkezini hazırlarken ihtişamlı bir yapı olmasına özen gösterdi ve uzay gemiği şeklinde tasarlanan çalışma yapısının hemen hemen her yerinde devasa camekanlar bulunuyor. Kaliteli ve özel bir tasarım ortaya koymak isteyen Apple, yerleştirdiği camları da kaliteli bir şekilde seçmiş fakat camlar neredeyse belli olmuyor ve her yerde cam var. İşte kazalar da bu yüzden yaşanıyor.

Yeni merkezin neredeyse hiç duvarı yok. Her şey camekan ve metalden oluşor. Çalışanların neredeyse hepsi görülebiliyor çünkü dediğim gibi duvar bulunmuyor. Herkesin herkesi görebildiği bu ilginç ortamda kazalar da yaşanıyor. Özellikle aceleci olan müşteriler ve çalışanlar camı farketmeyip çarpıyorlar. Hatta bir müşterinin bu sebeple burnu dahi kırılmış. Söz konusu müşteri Apple’a tazminat davası açtı fakat mahkeme herhangi bir cezaya hükmetmedi.

Görünene göre Apple’ın yeni merkezindeki bu yapıdan şikayetçi olan sadece müşteriler değil. Çalışanlar da bu durumdan son derece rahatsız fakat elbette tepkilerini belli bir ölçüde dile getirebiliyorlar. Aksi taktirde işten atılmaları söz konusu olabilir. Aslında Apple, konu ile ilgili bir çözüm yolu da arıyor. Örneğin geçtiğimiz günlerde camekanlara uyarılar asıldı. Bu uyarılar sayesinde ufak tefek kazaların önüne geçilmeye başlandı fakat Apple, bu uyarıların binanın tasarımını bozduğunu düşünerek kaldırdı. Bakalım önümüzdeki süreçte konu ile ilgili ne gibi gelişmeler ortaya çıkacak.