Arma 3’ün Ne Kadar Sattığı Açıklandı

Bohemia Interactive, Arma 3 yapımı ile ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu. Oyunun geliştiricisi, Arma 3’ün şu ana kadar 4 milyondan fazla sattığını, bunun önemli bir başarı olduğunu söyledi.

Oyun dünyasında karşımıza sayısız oyun çıkıyor fakat bunlardan sadece bazıları önemli başarılara ulaşabiliyor. Arma 3 oyunu da bu şerefe erişebilen yapımlardan biriydi. Oldukça kaliteli bir oyun olan Arma 3, size askeri savaşın yanında çok kaliteli bir simulasyon deneyimi de sunuyordu.  Çok geniş bir arazide özgürce hareket edebiliyor, diğer FPS oyunlarından farklı olan daha pek çok unsuru kullanabiliyordunuz.

Arma 3’ün bu denli başarılı bir oyun olması satış rakamlarında da kendisini gösterdi. İlk olarak 2013 yılında piyasaya sürülen oyun, sadece PC için çıkmasına rağmen 4 milyondan fazla kopya satarak ne kadar kaliteli bir oyun olduğunu gösterdi. İçerisinde 20’den fazla askeri araç ve 40’dan fazla silah barındırıyordu ve böylece oyuncuların oyun içerisinde sıkılmamasını sağlıyordu.

Söz konusu oyun ile ilgili açıklanan 4 milyon satış rakamından sonra yapımcısından bir de müjde geldi. Arma 3, hafta sonu boyunca ücretsiz oynanabiliyor. 4 milyon satış rakamının şerefine oyun hem yüzde 66 indirimle satılıyor hem de ücretsiz deneme süresi bulunuyor. Kampanyaya Arma 3 resmi Steam sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.