Bandicam Kayıt Problemi Çözüm Yöntemleri

Bandicam uygulamasında video kaydı yaparken oluşan problemleri çözmeniz için bir yöntem paylaşacağız.

Bandicam, oyun içinde ve masaüstünde video & ses kaydı yapmanızı sağlayan pratik bir uygulamadır. Uygulamanın hem ücretli hem ücretsiz versiyonları bulunmaktadır.

Uygulamada video kaydı yapmaya çalışırken en sık karşılaşılan problem videoyu kaydettikten sonra kullanılamaması. Videoyu kaydetmek için harekete geçtiğinizde herhangi bir uyarı alıyorsanız sorun yok. Çünkü o uyarılar size sorunu daha kayıt başlamadan ifade ediyor. Zaten pencerede sorunun ne olduğu size belirtiliyor ve bu yüzden işiniz kolaylaşıyor. Ancak işin diğer yüzü var; O da kayıt aldıktan sonra kaydettiğinizde kaydolmuş gibi gözükmesi ancak kaydettiğiniz videoyu açmaya çalıştığınızda hata vermesi. İşte bu çok sinir bozucu olabiliyor çünkü bazen saatleriniz boşa gitmiş oluyor.

Bu sorun genellikle bilgisayarınıza bağlamış olduğunuz mikrofon gibi aparatların Bandicam tarafından sonradan görülememesi ile oluşmakta. Sorun sıkça başıma geldi ve en iyi çözüm yolu eğer harici ses kartı takılı ise ses kartını tekrar takmak, dahili ses kartı takılı ise ses kartına bağlı aparatları çıkarıp tekrar takmaktır.

Eğer ses kartınızın dahili mikrofonu varsa bu tip hataları almanız daha düşük ihtimaldir. Fakat siz hem mikrofon hem kulaklık bağlayıp o şekilde kayıt alıyorsanız bu sorunun çıkma ihtimali maalesef daha yüksek. O yüzden benim size yegane önerim kayda başlamadan önce mikrofon ve kulaklığınızın bağlantılarını çıkarıp tekrar takın. O şekilde tekrar kaydetmeye çalışın ve beş on saniyelik bir test kaydı yapın. Kaydı yaptıktan sonra masüstüne dönün ve kaydınızı çalıştırmayı deneyin. Eğer kayıt problemsiz bir şekilde işliyorsa o halde gerçek kaydınıza başlayabilirsiniz.

Sorunu çözülmeyenler aşağıdaki yorum alanından bildirsin yardımcı olalım.

Cevap bırakın