Battlefield V Sistem Gereksinimleri Hatalı Olduğu Gerekçesiyle Kaldırıldı

Günümüzün en ünlü savaş oyunu  serilerinden Battlefield’ın yeni üyesi Battlefield V için sistem gereksinimleri yayınlanmıştı. Ancak paylaşılan sistem gereksinimlerinin hatalı olduğu ortaya çıktı.

Savaş oyunu kategorisinde yıllardır en ünlü serilerden biri olan Battlefield, yakında yeni oyunu Battlefield V ile karşımıza çıkacak.EA tarafından sunulacak olan bu yeni oyun, bizleri devasa bir savaş atmosferinin içerisine sürükleyecek. Battlefield her daim grafikleri çok kaliteli bir oyun olmuştur ve bu yüzden sistem gereksinimleri de genelde yüksektir. Battlefield V için de geçtiğimiz günlerde sistem gereksinimleri yayınlanmıştı. Ancak sistem gereksinimlerinin hatalı olduğu, aslında gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

EA, sistem gereksinimlerini kaldırdı ve ilerleyen süreçte tekrar duyuracağını açıkladı. Öte yandan Battlefield V için yapılacak olan tanıtım etkinliğinin 12 Haziran tarihinde gerçekleştirileceğini düşündüğümüzde sistem gereksinimlerinin de yine bu tarihte açıklanacağını söyleyebiliriz.

Oyuncular düşük sistem gereksinimleri sayesinde sevinmişti

Battlefield V için geçtiğimiz günlerde yayınlanan hatalı sistem gereksinimleri pek çok oyuncuyu memnun etmişti. Çünkü sistem gereksinimleri beklenenin biraz daha altındaydı ve böylece oyuncular, bilgisayarına masraf yapmadan yeni çıkan oyunu da oynayabilecekti. Ancak sistem gereksinimlerinin hatalı olması pek çok oyuncuyu sinirden küplere bindirecek gibi gözüküyor.