Bilgisayarın İnternete Bağlıyken Yavaşlamasının Sebepleri

Bilgisayarlar internete bağlı olduğu zaman ilginç bir şekilde hantallaşabiliyor. Peki internete bağlanmanın bilgisayar hızına etkisi ne yönde olur? Yeni içeriğimizde detaylarıyla irdeliyoruz.


İnternete bağlanmak bazı durumlarda bilgisayarda yavaşlamaya sebep olabilmektedir. Bunun sebeplerinden biri internet açık olduğunda uygulamaların eğer güncellemeleri geldiyse güncellenmesidir. Örneğin Windows işletim sistemi ve bilgisayarda yer alan tarayıcılar zaman zaman güncellemeler yapar. Bu güncellemeler sırasında bilgisayar hantallaşabilir.
Windows güncellemelerinin otomatik olarak başlatılmasını deaktif hale getirerek bu durumdan kurtulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey Windows Update yazılımını bulup devre dışı hale getirmektir.


Windows Update devre dışı bırakabilmek için ilk olarak bilgisayarınızın arama bölümünü açın ve Hizmetler veyahut Services yazıp devam edin. Karşınıza çıkan uygulama ekranında arka planda çalışan uygulamaları görüntüleyerek onları durdurabilirsiniz.


Arka planda çalışan uygulamaları durdurduğunuz zaman internet bağlantısı sorunu yaşamadan işlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Cevap bırakın