Bilimin Kazandırdığı Meslekler

Bu içeriğimizde bilim ve teknolojinin gelişimi ile ortaya çıkan yeni mesleklere değiniyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Günümüzde bilim ve teknolojinin yoğun gelişimi ile beraber yeni meslekler doğdu. Böylece yeni nesil farklı iş kollarında da çalışılabiliyor.

Bilimin kazandırdığı meslekler arasında gen terapistliği, duygu tasarımcılığı, sanal karmaşa uzmanı, hafıza artırma rehberi, uzay rehberi, iklim değiştirme uzmanı gibi unvanlar ortaya çıktı. Özellikle vücut parçası imalatçısı mesleğinin hücre ve gen teknolojinin ilerlemesinden faydalanacak nesil için bir gereklilik olduğu biliniyor.

Vücut parçası imalatçısı, hastalıklı olan, hasar gören veya yaşlanmış olan organların tamirinin yerine yenilerinin üretilmesi üzerine çalışıyor. Aynı zamanda Uzay çağı olarak ifade edilen yeni zamana geçiş yaparken bu zaman için özel pilotlar da gerekiyor. Uzay pilotları, bilimde geleceğin mesleklerinden biri olarak gözüküyor.

Bilim dünyasında yapılan araştırmalar, iklimlendirme konusunda da oldukça önemli olup, küresel ısınmanın sorun teşkil etmesine karşı kullanılabiliyor. İklim değiştirme uzmanlığı bu hususta bilim adına geleceğin mesleklerinden biri olarak gözüküyor.

Genetik ve nano teknolojinin ilerlemesi ile duygu tasarımcılığı mesleği öne çıkmakta olup, bu meslek sanal ortam uygulamalarının kurulmasına, yapay zekanın ilerlemesine, uygun durumların belirlenmesine katkı sağlıyor. Günümüzde bunlar gibi pek çok meslek ortaya çıkmakta ve zincire yenileri eklenmektedir.

Cevap bırakın