Bir G/Ç Aygıt Hatası Nedeniyle İstek Yürütülemedi Sorununu Çözme Yöntemi

Yeni yazımızda ‘Bir G/Ç Aygıt Hatası Nedeniyle İstek Yürütülemedi’ probleminin nasıl giderilebileceği konusuna değiniyoruz. İşte ayrıntılar…


Bilgisayarınıza CD, DVD , flash disk, SD kart taktığınız zaman ‘Bir G/Ç Aygıt Hatası Nedeniyle İstek Yürütülemedi’ hatasıyla karşılaşıyorsanız bu hatanın pek çok sebebi olabilir.


‘Bir G/Ç Aygıt Hatası Nedeniyle İstek Yürütülemedi’ Hatasını Giderme Yöntemi

İlk olarak USB bağlantı noktasında veya bağlantı kablosunda bir problem olup olmadığını test edin. Çünkü ‘Bir G/Ç Aygıt Hatası Nedeniyle İstek Yürütülemedi’ sorunu bağlantı kablosundan kaynaklı bir sorun olabilir. Aygıtı bilgisayarınızda yer alan farklı bir USB bağlantı noktası üzerinden bağlamayı deneyebilirsiniz. Bu sorunu çözmediyse aygıtla ilgili bir problem olup olmadığını anlayabilmek için farklı bir cihaza bağlayıp deneyiniz. Böylece sorunun bağlantı noktalarından kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamış olursunuz.


İkinci yöntem:

Problem devam etmekteyse bilgisayarınızın klavyesinden Windows tuşu + X tuşu kombinasyonlarını tuşlayıp açılan menüden Bilgisayar Yönetimi sayfasını açınız. Ardından depolama seçeneğini genişletiniz. Disk yönetimi sayfasını açıp aygıt adınızın üzerinde sağa tıklayınız ve açılan menüden Sürücü Harfi ve Yolu Değiştir seçeneğine, sonra da Değiştir seçeneğine tıklayınız. Ardından farklı bir sürücü harfi atayıp Tamam butonuna tıklayarak onaylayınız. Aygıt bağlantısını kesip yeniden bilgisayara bağlayıp sorunun devam edip etmediğini kontrol ediniz.


Üçüncü yöntem:


Klavyenizden Windows + X tuş kombinasyonunu tuşlayıp açılan menüden Aygıt Yöneticisi bölümüne girin. Disk Sürücüleri seçeneğini genişletin ve hata veren sürücü üzerine gelip sağ tıklayın. Açılan menüden Sürücü Güncelleştir komutuna tıklayın. Ardından da sürücüleri otomatik ara seçeneğine tıklayıp onaylayın. Bir güncelleme olduğu taktirde cihazınız ağa bağlı ise güncellenecektir. Güncelleme pek çok kez sorunu çözebilir ancak bunun da kesin bir çözüm yöntemi olmadığını belirtmek gerekiyor.


Dördüncü yöntem:


Bahsedeceğimiz diğer yöntem ise komut istemi kullanmak olup komut istemini kullanabilmek için Windows arama çubuğuna cmd yazınız ve açılan Komut İstemi uygulamasının üzerine gelip sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırınız. Açılan ekranda chkdsk E: / f / r / x kodunu girip klavyenizden Enter tuşuna basınız ancak bunu yapmadan önce kodda E: olarak belirtilen kısma kendi aygıt sürücünüzün harfini yazmanız gerektiğini belirtelim. Komutu çalıştırdıktan sonra bir süre işlemin tamamlanmasını bekleyip aygıt bağlantısını kesin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Cevap bırakın