Bixby Hoparlör Hazırlıkları Başladı

Samsung’un yeni sesli asistanı olarak tanıdığımız Bixby, şimdi de kendisini yeni seri akıllı hoparlörde gösterecek. Bixby Hoparlör olarak gelecek olan yeni ürün sayesinde hem akıllı hoparlör teknolojisine giriş yapacak olan Samsung, hem de Apple’a cevap vermiş olacak. Daha önce WWDC 2017 etkinliğinde Apple HomePod ürünüyle kendisini gösteren Apple’ın akıllı ev hoparlörüne cevap vermek isteyen Samsung’un yeni hoparlör teknolojisi içerisinde nasıl teknolojiler bulunacağı da yavaş yavaş şekilleniyor. Peki, Bixby Hoparlör içerisinde nasıl bir teknoloji göreceğiz? Yeni teknoloji Apple’ı geçebilecek mi? İlk açıklanan detaylara bakarak inceleyelim.

Bixby Hoparlör Nasıl Bir Teknoloji Kullanacak?

Bixby Hoparlör içerisinde Samsung’un sıkça kullandığı Qualcomm işlemcilerinin kullanılabileceği belirtiliyor. Kendi işlemcilerini tercih edeceği konusunda bir bilgi bulunmayan Bixby Hoparlör, sanal asistanın tüm özelliklerini kullanabilecek. Akıllı hoparlör içerisinde kullanılacak Bixby sanal asistanının ise Galaxy serilerinde kullanılan sanal asistanın çok daha geliştirilmiş hali olacak.

Bixby Hoparlör

Özellikle dil desteği konusunda çok daha başarılı hale getirilmesi beklenen sanal asistanın, doğrudan hoparlöre yapay bir zeka kazandıracağı düşünülüyor. Apple’ın HomePod modeline göre daha başarılı bir yapay zekaya sahip olması beklenen yeni hoparlörün, sorulara anında cevap verebilme ve internet üzerinden de her türlü bilgiye ulaşmak için kullanılabileceği belirtiliyor. Bunun için soru-cevap sisteminin kullanılması düşünülüyor.

Yeni amiral gemisi serisi Galaxy S8 modelleriyle doğrudan bağlantı kurabileceği belirtilen Bixby Hoparlör serisinin, müzik seti olarak da kullanılabileceği belirtiliyor. Bunun için Harman Kardon ile anlaşmalar yapılacağı ve ses sistemi olarak da akıllı hoparlör modelinin kullanılabileceğinden söz ediliyor. Şimdilik çıkış tarihi ve satışa çıkacağı fiyatları konusunda da bilgi bulunmayan Bixby Hoparlör modelinin tanıtımı için yıl sonu işaret ediliyor. Öyle ki yeni akıllı hoparlörün çok kısa bir süre içerisinde gelemeyebileceği belirtiliyor.

Cevap bırakın