Black Desert Mobile Hakkında Önemli Gelişmeler Yaşandı

Daha önce çok yakında yeni bir Black Desert Online oyununun çıkacağının bilgisine ulaşmıştık. Bu oyunun ismi Black Desert Mobile ve söz konusu oyun hakkında önemli yeni pek çok bilgi ortaya çıktı.

Oyuncuların epey sevdiği Black Desert serisi hakkında yeni gelişmeler yaşanıyor. Son bilgilere göre Black Desert Mobile bu yıl içerisinde çıkışını kesin olarak gerçekleştirecek. Oyun Tayvan’da bu yılın üçüncü çeyreğinde resmen satışa sunulacak. SEA sürümü de yine hemen hemen aynı tarihlerde oyuncularla buluşacak. Fakat Amerika, Avrupa kıtalarındaki oyuncular Black Desert Mobile’ı biraz daha beklemek durumunda kalacak.

Oyun Amerika ve Avrupa için 2019 yılının ilk çeyreğinde çıkışını gerçekleştirecek. Türkiye & MENA sürücüsünün çıkış tarihine ilişkin ise henüz bir bilgi bulunmuyor. Geliştirici tarafından yapılan Avrupa açıklamasının içerisine Türkiye’nin de dahil olduğunu düşünüyoruz.

Mobil oyunculuk son zamanlarda giderek gelişmeye başladı ve Black Desert Mobile oyunu da mobil oyunculuğun daha da ileri bir seviyeye ulaşmasını sağlayabilir. Oyunun gelmiş geçmiş en iyi grafikli mobil oyunlardan biri olacağı bile iddia edilmekte.

Black Desert için Steam’e geliş tarihi ise 17 Mayıs. Bu tarihten itibaren Black Desert heyecanını Steam sayfasını kullanarak da yaşayabileceksiniz.