Blasphemous Detaylı İnceleme

Yeni içeriğimizde Blasphemous oyununu masaya yatırıyoruz. İşte oyuna dair incelememize ilişkin detaylar…


Blasphemous, gerek tarz gerek oynanış itibariyle diğer oyunara nazaran son derece farklı bir yapım. Ancak oynanış hususunda yavan kısımlarının olduğunu söylesek yanlış olmaz. Özellikle tek silah üzerine odaklanan bir yapıya sahip olan oyun, geç tepki veren kontrolleri nedeniyle oyuncuyu sıkan bazı noktaları bulunuyor.


Öte yandan oyunun bölüm tasarımları hususunda gayet güçlü olduğunu ve oyuncuyu keşfetmek için çağırdığını belirtmek gerekiyor. Oyunda en küçük odaya kadar keşif yapmanızı öneriyoruz çünkü bazı eşyalar oyun içerisinde oldukça işe yarayabiliyor. Bu eşyaları da yapacağınız ufak keşifler sırasında bulabilmeniz kuvvetle muhtemel.


Oyun zorluk derecesi olarak oyuncuyu ikilemde bırakıyor. Çünkü örneğin npcler genel itibariyle çok robotik ve önceden tahmin edilebilir hareketlerde bulunuyorlarken boss savaşları ise bir hayli keyifli . Boss savaşlarının bu denli keyifli olması diğer eksiyi bir anda götürüyor doğrusu.


Kullanılan kılıç gücü arttığı zaman yetenek ağıcında daha fazla ilerleyebiliyor ve böylece daha iyi gelişiyorsunuz. Genel itibariyle muazzam bir deneyim yaşatmıyor ancak oyuncuyu memnun da etmeyi başarıyor.


Oyundaki hikaye biraz sıradan kalıyor ve öyküsel anlamda oyuncuyu çok fazla etkileyebilecek bir yapıya sahip değil maalesef. Bu durum pek çok oyuncu için önemli bir handikap olarak nitelendirilebilir ancak pek çok oyuncu da zaten hikayeye fazla önem vermediğinden bu durum bir sorun teşkil etmeyecektir.


Oyun ilk çıktığında şu anki haline nazaran çok daha kötü olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Çok fazla sırıtan eksik vardı ve yeni versiyon gelmesiyle birlikte bu eksiklikler büyük oranda giderildi.


Bu yapım gerçekten uygun bir fiyata sahip ve bu durum pek çok dezavantajını da aslında ortadan kaldırıyor.


Öne çıkan artılar: Kaliteli sanat tasarımı ve animasyonlar, oyuncuyu germeyi başaran başarılı atmosfer, kaliteli müzikler…


Öne çıkan eksiler: Hikaye ve sunum konusunda yetersiz, büyüler etksiz, zıplama tepki süresi net değil…Cevap bırakın