BMW Çin’deki Araçlarını Geri Çağırıyor

BMW Çin’deki Araçlarını Geri Çağırıyor

Dünyaca ünlü araba markası olan BMW’nin Çin Halk Cumhuriyeti’ndeki yapılanması olan BMW China, arabasını geriye çağırdı. 2005 yılı ile 2011 yılları arasında ithal etmiş olduğu bazı BMW modellerini  air bag kısmında tespit edilen kusur nedeni ile  geri çağırdı. Yapılan bu Geri çağırma açıklaması ile BMW’nin  güvenirliliğini korumasının yanı sıra  aynı zamanda ileride yaşanacak olumsuz durumlar sonrasında büyük miktarda tazminatlar ödemesinin de önüne geçtiği ifade ediliyor.

BMW’nin 193.611 Aracı Geri Çağırıldı

Çin Halk Cumhuriyeti’nde satılmış olan toplamda 193.611  adet BMW araba yapılan açıklama ile geri çağırıldı. Çin Halk Cumhuriyeti’nde yetkili kurum olan Çin Kalite Denetleme ve Karantina İdaresi  tarafından yapılan açıklama sonucunda geri çağrılan BMW marka araçların geri çağrılma sebebinin  araçlarda bulunan hava yastıklarındaki kusur sebebi ile olduğu kamuoyuna açıklandı. Geri çağrılan araçların 9 Aralık 2005 tarihi ile 23 Aralık 2011 tarihi arasında dünyaca ünlü araba markası BMW’nin Çin Halk Cumhuriyeti’ndeki yapılanması BMW China tarafından ithal edilmiş olan 168 bin 861 adet BMW X1 modeli, X3 modeli, X5 modeli, X6 modeli, 120i modeli, 130i modeli, 316i modeli, 320i modeli, 325i modeli, 330i modeli, 335i modeli ve M3 modellerinin tamamını kapsadığı ifade edildi. Bunun dışında BMW Brilliance’ın  12 Temmuz 2005 tarihi ile 31 Aralık 2011 tarihi arasında üretilmiş olan 24 bin 750 adet diğer modeldeki BMW otomobiller için de geri  çağırılma  açıklamasının yapıldığı belirtildi. BMW tarafından çağrılma işlemi gerçekleştirilen Bmw otomobiller araçların gelecek yıl Ağustos ayının  gelmesi ile birlikte  gerekli işlemlerin yapılmaya başlanacağı ve arızalı olan bütün parçaları BMW tarafından ücretsiz olarak değiştirileceği ifade edildi.

BMW Önlem Aldı

BMW tarafından yapılan bu geri çağırma  açıklaması ile dünyaca ünlü araba markası BMW’nin hem Çin Halk Cumhuriyeti’nde hem de dünya genelinde marka değerini koruyarak sahip olduğu marka değerinin korunması ve  geçtiğimiz sene Volkswagen’in  yaşadığı değer kaybıyla  birlikte geçirdiği sıkıntılı günleri kendisinin de yaşamasının önüne geçtiği vurgulanıyor. Bu sayede BMW Çin’deki arabalar için erken önlem alarak müşterileri ile mahkemelik olması durumunda ödeyebileceği yüksek miktardaki tazminat  ödemelerinin de önüne geçmiş bulunuyor.

Cevap bırakın