Bosch Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bu içeriğimizde popüler Alman markalarından biri olan Bosch ile ilgili olarak bilgiler veriyoruz. İşte konuya ilişkin ayrıntılar…

Bosch , teknoloji dünyasının en önde gelen markalarından biridir. Almanya’nın çok uluslu bir mühendislik ve elektronik şirketi olan Bosch , ülkemizde de son derece popüler olan markalardandır. Özellikle beyaz eşyaları çok popülerdir. Ancak bunun yanında dünyanın en büyük otomobil parçaları üreten kurumlarından biridir. Beyaz eşya alanında çok nam salmış olsada otomobil parçaları hususunda aslında daha da büyük bir yere sahiptir çünkü otomobil sektörüne hizmet vermek konusunda dünyada enler arasındadır.

Bosch günümüzde kendi markasını perakende satabileceği pek çok ürünü piyasa sürmekte olup, ismini kurucusu olan Robert Bosch’tan almaktadır. Resmi kayıtlara göre 15 Kasım 1886’da kurulan Bosch, bu anlamda çok uzun bir geçmişe sahiptir. Almanya’nın en önde gelen ihracat ürünleri üreticilerinden biridir.

Küresel çapta büyük bir güvene sahip olan Bosch markası çok ciddi bir Pazar payına sahiptir. Şirketin merkezi ise Stutgart’a oldukça yakın olan Gerlingen’de bulunmaktadır. Bosch şirketi günümüzde en fazla ev aletleri, otomobil parçaları, güvenlik sistemler ve güç üniteleri üzerinde üretim yapmakta olup, aynı zamanda çeşitli elektronik aletler üretmektedir.

Özellikle sağlam ürünler yapması ile bilinen Bosch ürünleri genelde ömürlük olarak lanse edilmektedir. Bu bağlamda kaliteli ve dayanıklı ürünler üretmesiyle ön plana çıkan bir şirkettir.

Cevap bırakın