Bütçe Dostu Elektrikli Bisiklet Tavsiyeleri

Bu yazımızda bütçe dostu elektrikli bisiklet tavsiyelerinde bulunuyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Keyifli ve pratik bir şekilde yolculuk yapmanıza imkan tanıyan elektrikli bisikletler, dikkatli bir şekilde, kurallara uyarak kullanıldığında oldukça yarar sağlıyor.

Elektrikli bisikletlere olan talep günümüzde her geçen gün daha fazla artıyor. Ülkemizde de ilgi gören elektrikli bisiklet modelleri arasında uygun fiyatlı olarak tercih edilebilecek bazı modeller bulunmakta olup, yazımızda bunları sizler için derliyoruz.

Elektrikli bisiklet tercihi yaparken göz önüne alınması gereken bazı püf noktalar bulunmaktadır. Bu doğrultuda ilk dikkat edilmesi gereken unsur kullanım amacının belirlenmesidir. Bisikletin tasarım yapısına karar verilmesi gerekir.

İşte öne çıkan uygun fiyatlı elektrikli bisiklet modelleri :

Rks MX25

Yerli üretim bir ürün olan MX25, elektrikli bisiklet satın almak isteyenler için cazip bir seçenek olarak kendisini gösteriyor. Kolayca taşınabilir katlanabilir yapıya sahip olan bisikletin tasarım yapısı itibariyle de geleneksel bisiklet sürüş deneyiminin üzerine koyduğunu belirtmek gerekiyor. Aynı zamanda konforuyla da öne çıkan ürün, teknik tarafta ise 200w motor gücü, 25 km ile 35 km arasında değişen menzil sunuyor. Bisikleti tam şarja ulaştırmak için 6 saat boyunca şarj etmek yeterli olup, model 109 kilograma kadar taşıyabiliyor.

Volta VSM

Tercih edilebilecek bir diğer ürün olan Volta VSM, yerli marka tarafından üretilen bir elektrikli bisiklet olup, ürünün 220 W motor gücü bulunuyor ve maksimum 25 km/s hıza ulaşıyor. Menzili kullanım şartları göz önüne alınarak 35 – 55 km arasında değişkenlik göstermekte olup tam şarja ulaşma süresi 6 – 8 saat olarak kabul ediliyor. Yüzde 17 eğimli yolları tırmanabilen ürünün 100 kilogram taşıma kapasitesine sahip olduğunu da ifade etmek gerekiyor.

Kuba MC3 Modeli

Bu model fiyat performans konusundaki dengesiyle öne çıkmakta olup, yerli markalardan Kuba tarafından üretilmiştir. 250w motor gücü bulunmakta olan bisiklet tek şarj ile 3 5 – 45 km yolculuk yapabilmenize imkan tanımasıyla öne çıkmaktadır. Hızı en fazla 25 km / s ‘ye ulaşmakta olup üzerinde yer almakta olan LCD göstergesi ile anlık bilgileri kontrol etme konusunda pratik bir imkan sunmaktadır. Cihazın üç farklı renk opsiyonu bulunmakta olup, bu noktada hem göze hitap edecek hem de performanslı bir ürün arayan kullanıcılarca tercih edilebilecek bisikletler arasındadır.

Soultech BIKE 001

Soultech markası da yerli üreticiler arasında bulunmaka olup uygun fiyatlı elektrikli bisikletler üretmektedir. Katlanabilir tasarımı ile ön plana çıkan BIKE 001 modeli de Soultech markası tarafından üretilmiş olup bu model kolay taşıma ve kontrollü sürüş vaadi ile dikkat çekmektedir. Bisiklet maksimum 25 km / s hıza ulaşmakta olup tam şarja ulaşması 4 – 6 saat aralığında gerçekleşmektedir. Bisikletin en öne çıkan özelliklerinden birisi ön ve arka kısmında bulunan disk frenler sayesinde hem çabuk hem de kontrollü bir şekilde durmayı sağlamasıdır.

Cevap bırakın