Çağrı Kaydı Maksadıyla Kullanılabilecek Olan Uygulamalar

Çağrı kaydı maksadıyla kullanılabilecek olan en iyi uygulamalar hangileridir? Yazımızda detaylarıyla değiniyoruz.

Telefonunuzda yaptığınız görüşmeleri kaydetmek istiyorsanız bunun için uygulayabileceğiniz yöntemler bulunmaktadır.

Bahsedeceğimiz içeriğimiz Android kullanıcılarını ilgilendirmekte çünkü Apple tarafından uygulanan kısıtlamalar iPhone telefonlarda çağrı kaydı uygulaması kullanmaya imkan tanımıyor. Bu nedenle Android işletim sistemli akıllı telefonlara sahip olmak gerekiyor.

Android telefonunuz bulunuyorsa da varsayılan olarak kayıt yapamıyorsunuz yani çağrınızı kaydedebilmeniz için üçüncü taraf uygulamalar kullanmanız gerekiyor. Üçüncü taraf uygulamalardan bazılarını belirtecek olursak;

Automatic Call Recorder

Android cihazlarda görüşmeleri kaydedebilmek için geliştirilen bir uygulama olup uygulamanın yüklenmesinin ardından otomatik olarak yapacağınız tüm konuşmalar kayıt altına alınabilmektedir. Uygulamayı telefonunuza ücretsiz bir şekilde indirip kullanabiliyorsunuz. Uygulama ayarları bölümünden hangi aramaların kaydedilebileceği ve kaydetme işleminin ardından hangilerinin otomatik olarak dinleneceğini de seçebilirsiniz.

Auto Call Recorder

Bu uygulama telefon ve tabletlerde tamamen ücretsiz bir şekilde indirip kullanabilmeye imkan tanıyan otomatik arama kaydedicisi aracına sahiptir. Bu araç önemli aramaları ve sonradan hatırlamak isteyeceğiniz telefon görüşmelerini kolayca saklayabilmenizi sağlamaktadır. Uygulamayı, aramaları otomatik kaydedecek şekilde de yapılandırma imkanınız bulunmaktadır.

ACR Call Recorder

Ücretsiz bir diğer Android arama kaydetme uygulaması ACR Call Recorder olup, yapmış olduğunuz telefon görüşmelerini kolaylıkla kaydedebilmenize imkan tanımaktadır. Diğer uygulamalara nazaran en önemli avantajlarından biri sade bir ara yüze sahip olmasına rağmen ek özelliklerinin oldukça fazla olmasıdır. Android telefonlarda yapacağınız görüşmeleri kolayca kaydedebileceğiniz bir sistemi bulunan uygulama, değerlendirmeye almanız gereken araçlardan biridir.

Bu uygulamaları kullanmadan önce dikkat !

Haberleşmenin gizliliğini ihlal eden içerikleri hukuka aykırı olarak ifşa eden kimseler yasalar doğrultusunda cezalandırılabilmekte olup bu sebeple kişiler arasında yapılan telefon görüşmelerini karşı tarafın rızası olmadan kaydetmeniz başınıza iş açabilir. Bu nedenle yukarıda bahsettiğimiz uygulamaları yalnızca karşı tarafın rızası olduğu hallerde kullanmanızı tavsiye ederiz.

Cevap bırakın