Call of Duty: Mobile’ı PC’de Oynama Yöntemi

Yeni yazımızda sevilen mobil oyun Call of Duty: Mobile’ın PC platformunda nasıl oynanabileceğine değiniyoruz. İşte konuya ilişkin ayrıntılar…


Son dönemde mobil platformda en fazla dikkat çeken oyunlardan biri Call of Duty: Mobile oldu. Oyun 1 Ekim 2019 günü mobil platforma çıkış yaptı ve oldukça sevildi.


Oyun çıkış yaptığı ilk gün 3 milyon oyuncu tarafından indirilmişti ve hali hazırda 20 milyondan fazla oyuncu oynuyor. Dolayısıyla oldukça büyük bir kitleye sahip olduğunu söylemek mümkün.


PC oyuncuları ise kuşkusuz ki Call of Duty: Mobile oynarken PC platformundaki gibi rahat hissedemedi ve oyunu PC üzerinde de oynamaya karar verdi. Ancak oyunun resmi olarak PC için sunulan bir sürümü yok. Fakat emülatör vasıtasıyla PC platformunda oynayabilmeniz mümkün.


Oyunu PC üzerinde oynamak için ilk olarak Tencent Gaming Buddy yazılımını bilgisayarınıza indirin. Kurulum dosyasına çift tıklayıp emülatörü yükleyin ve sol kısımda yer alan Game Center yazısının üzerine tıklayıp Call of Duty: Mobile oyununu bulun ve Install butonuna tıklayın.


İndirme işleminin bitmesiyle oyun otomatik bir şekilde bilgisayarınıza yüklenecek olup My Games kısmından oyununuzu görüp istediğiniz zaman girerek oynamaya başlayabilirsiniz. Oyunu Tencent Gaming Buddy üzerinde açmanızın ardından sağ kısımda varsayılan kontroller de çıkacaktır. Bu kontrol ayarlarını kendinize göre değiştirebilirsiniz.


Önemli not: Mobil oyuncularla bilgisayar oyuncuları eşleştirilmez. Böylece haksız rekabet önlenmiş olur.


Cevap bırakın