Chromecast Yeni Bir Özelliğe Kavuştu

Chromecast aracı, kullanıcılar için oldukça pratik bir deneyim sunarken, şimdi sahip olduğu yeni fonksiyonlarla birlikte daha da pratik bir hal alıyor. İşte ayrıntılar…

Chromecast ilk kez 2003 yılında Google tarafından tanıtıldı. Ardından modeli Chromecast 2 takip etti. Bu akıllı cihaz, televizyonlara HDMI kullanılarak bağlanabilen ve mobil cihaz aracılığıyla bilgisayarlar üzerinden kontrol edilmesini sağlayan fonksiyonlarıyla dikkat çekiyor.

Özellikle Netflix gibi hizmetleri Chromecast ile kullanabiliyor olmamız büyük bir avantaj sağlarken, şimdi Chromecast cihazlar için eklenen yeni bir özellik ile kullanıcılar intro kısımları kolayca atlayabiliyor. Netflix platformunda bir film veya dizi izlerken çıkan tanıtım görüntülerini direkt olarak atlayabilmenize yarayan bu özellik, kullanıcıya zamandan tasarruf sağlıyor. Atla butonu, akıllı telefonunuzun uygulamasının içerisinde bulunan kumanda arayüzünde olup mantıklı bir konuma yerleştirildiğini söyleyebiliriz.

Henüz sadece Android cihazlara bağlı Chromecast’ler üzerinde kullanılabilen bu özelliğin ilerleyen süreçte diğer cihazlar için de geçerli olacağını düşünüyoruz.

Netflix Nedir?

İçerisinde dizi ve filmler bulunan online tabanlı geniş bir medya ağıdır. İnternet üzerinden kullanıcılara erişme ve onlara film, dizi içerikleri sunma amacı güder. Elbette bu film ve dizilerin belirli bir ücreti vardır  ve izleyebilmek için abonelik ücretlerini ödemek gerekir.