Mobil Cihaz Aracılığıyla Televizyondan Netflix İzleme Yöntemi

Bu yazımızda mobil cihaz kullanarak nasıl televizyonunuzdan Netflix izleyebileceğiniz ile ilgili olarak bilgiler veriyoruz. İşte konuya dair detaylar…

Netflix günümüzde son derece popüler bir TV uygulaması olup, sadece televizyondan değil akıllı telefonlardan da kullanılabiliyor. Dilerseniz telefonunuz aracılığıyla da televizyondan izleyebiliyorsunuz. Şimdi anlatacağımız yöntem ile bunu kısa bir süre içerisinde yapabilirsiniz.

Netflix abonesi olmanız ve uygun televizyonunuzun olması halinde mobil cihazınız üzerinden televizyonda Netflix izlemeniz mümkün olup bunu hem Android hem iOS cihazlarla yapabilirsiniz.

Chromecast Built-in

Chromecast Built-in kullanılabilecek yöntemlerden biri olup bunu uygulayabilmek için Netflix mobil uygulamanızı açtıktan sonra uygulamanın sağ üst köşesinde yer almakta olan Yayınla butonuna dokununuz. Bağlanmak istediğiniz televizyonun seçimini yaparak izlemek istediğiniz içeriği açınız. Böylece mobil cihaz üzerinden Netflix izlemeye başlayabilirsiniz.

Diğer yöntem:

Kullanılabilecek bir diğer yöntem cihazları Wi-Fi bağlantısı sayesinde senkronize etmektir. Bunun için Android cihazınızın ve televizyonunuzun aynı Wi-Fi ağına bağlı olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Ardından hem Netflix televizyon hem de Netflix mobil uygulamasını başlatınız. Her iki uygulamada da aynı hesap ile oturum açınız. Mobil uygulamanın sağ üst bölümünde yer almakta olan Yayınla butonuna tıklayarak bağlanmak istediğiniz televizyonun seçimini yapın ve izlemek istediğiniz içeriği açın. Böylece mobil cihaz aracılığıyla Netflix izlemeye başlayabilirsiniz.

Diğer yöntem de HDMI kablosunu kullanarak bağantı sağlamaktır. Bir ucu iPhone, iPad veya diğer cihazlarınıza uygun olmalı. Diğer ucu da HDMI olmalıdır. Kabloyu her iki cihaza bağladığınızda mobil cihazınız üzerinden Netflix izlemeniz mümkündür.

Cevap bırakın