Türkiye’den Netflix Amerika Yapımlarını İzleme Yöntemi

Netflix’in Amerika servisi nasıl Türkiye’den izlenebilir? Yeni yazımızda bu sorunun yanıtlarını veriyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Netflix dünyanın en büyük çevrimiçi film ve dizi izleme platformu olarak bilinmekte olup, pandeminin de etkisiyle 2020 yılında kullanımı adeta tavan yaptı. Hali hazırda 200 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Netflix’e hemen hemen her ülkeden ulaşılabiliyor.

Ülkemizde de bir hayli popüler olan Netflix platformu üzerindeki içerik sayısı ve türü ülkeden ülkeye değişkenlik göstermektedir.  Yapılan son araştırmalar Türkiye’deki abonelerin Netflix’in ABD’deki üyelere sunduğu içeriklerin yalnızca yüzde 10’luk bir kısmına eriştiği yönünde olup, bu nedenle ülkemizdeki pek çok abone Netflix Amerika içeriklerine erişme niyetinde. Bunun için uygulayabilecekleri bazı yöntemler bulunmakta.

Netflix Amerika içeriklerini izlemek için VPN kullanmak gerekiyor. Ancak Netflix platformu VPN uygulamalarına karşı önlemler aldığı için çoğu VPN uygulaması işe yaramamakta. Yine de Netflix Amerika içeriklerine ulaşabilmek için ExpressVPN uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama bilinen en güçlü VPN yazılımlarından biri olup, Netflix ABD’ye tam erişim sağlamanıza yardımcı olabilir. Uygulamanın 256 Bit AES şifreleme metodu bulunmakta olup, direkt olarak Netflix Amerika içeriklerine yönlenebilme imkanınız bulunuyor. ExpressVPN uygulamasının ABD’de 22 sunucuya sahip olması da bu noktada bir avantaj sağlıyor. Ancak bu VPN uygulamasının belli bir abonelik ücreti bulunuyor. 15 aylık süreç için 6.67 dolar ödemeniz gerekiyor. Platformun 30 gün içerisinde para iadesi sistemi de bulunuyor.

Alternatif uygulama: CyberGhost

Eğer ExpressVPN uygulamasını kullanmak istemiyorsanız o halde bir başka uygulama olan CyberGhost’u deneyebilirsiniz. Bu uygulamanın Netflix ABD için özel olarak optimize edilen üç sunucusu bulunmakta. Böylece Netflix ABD içeriklerine bağlandığınızda içerikleri yüksek çözünürlükte izleyebiliyorsunuz. CyberGhost da ücretli bir uygulama ancak yukarıda bahsettiğimiz ExpressVPN uygulamasına göre biraz daha makul fiyatlı. Uygulamadan yararlanmak için üç yıllık plan için 2.25 Dolar abonelik ücreti ödüyorsunuz. Beğenmediğiniz taktirde 45 gün içerisinde paranızı iade alabiliyorsunuz.

Cevap bırakın