Netflix Dizi ve Filmlere Kod ile Erişme Yöntemi

Yeni içeriğimizde Netflix kodları ile gizli dizi ve filmlere nasıl erişebileceğinize ilişkin olarak bilgilere yer vermekteyiz. İşte detaylar…

Günümüzde Netflix platformu en yaygın dijital yayın platformlarından biri olarak hizmet göstermeye devam etmektedir. Netflix üzerinde hemen hemen her kategoride etkileyici filmler, diziler ve belgeseller bulunmaktadır.

Netflix uygulaması algoritma olarak sizin zevklerinize göre şekillenmektedir. Netflix kategorilerinin her biri ayrı sınıflandırmaya aittir ve kodları bulunmaktadır. Yani kodlar sayesinde izlemek istediğiniz kategoriden filmleri veya dizileri bulmanız kolaylaşır.

Netflix dizi ve filmlerle ilgili ilk olarak kodlara sahip olmanız gerekiyor. Örneğin Suç Aksiyon ve Macera kategorisinin kodu 9584’tür. Aradığınız kategorinin sayı ile belirtilen kodunu bulmanızın ardından kodu  “https://netflix.com/browse/genre/xx” bağlantısındaki xx yazan yere yazmanız gerekmektedir. Ardından devam etmenizle beraber o kategoriye gideceksiniz. Bahsettiğimiz bu yöntem web tarayıcı için geçerlidir. Eğer uygulama üzerinde kod ile erişmek istiyorsanız da uygulamanın arama bölümüne kategori kodunu yazmanız yeterli olacaktır.

Kategori kodları, bir türe ait tüm filmlerin veya dizilerin ekranda çıkmasını sağlayacak olup böylece kullanıcının alakasız sonuçlar görmesinin önüne geçecek, iyi filmleri gözden kaçırmasını da engelleyecektir.

Cevap bırakın