Netflix Üyelik İptal Etme İşlemleri

Yeni içeriğimizde Netflix üzerinde nasıl üyelik iptal edilebileceği konusuna değinmekteyiz. İşte ayrıntılar…

Netflix son zamanlarda televizyonun yerini alan uygulamalardan biri oldu. Kullanıcı sayısı giderek artan platform dizi ve film izleme üzerine odaklanıyor ve bu alanda şu an tekel konumunda olduğu söylenebilir. Yine de pek çok kullanıcı son zamanlardaki içeriklerden memnun olmadığı için üyeliğini iptal etmek isteyebiliyor. Peki Netflix üyeliğini iptal etmek isteyen bir kullanıcı ne yapmalı? Yeni yazımızda bu konu üzerine eğilim gösteriyoruz.

Netflix üyeliğini iptal etmek için ilk olarak internet tarayıcnıız üzerinden netflix.com adresine girin. Ardından sağ üst köşede bulunan profil fotoğrafına tıklayıp Hesabınız seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada e posta adresiniz , ödeme yöntemi ve kullandığınız paketle ilgili hesabınızın diğer ayrıntıları çıkacaktır. Üyelik ve Ödemeler başlgından Üyeliği İptal Et butonuna tıklayınız. Üyeliği iptal et seçeneğine tıklamanızn ardından karşınıza iki seçenek çıkacaktır. Bunlar “Artık izlemek istemiyor musunuz” ve “Bizimle kalın” olup, bizimle kalın seçeneğini işaretlediğiniz taktirde daha uygun fiyatlı içerikler karşınıza çıkacaktır. Dilerseniz onu tercih edebilirsiniz veya Artık İzlemek İstemiyor Musunuz seçeneğinden iptal işlemini tamamlama komutunu verebilirsiniz. İptal işlemini tamamlama seçeneğine tıklamanızın ardından Netflix’in neden iptal etmek istediğinizi de seçiyorsunuz ve böylece iptal etme işleminizi tamamlamış oluyorsunuz.

Akıllı telefondan iptal etmek :

Yukarıdaki yöntem bilgisayarlar için geçerli olup eğer akıllı telefonunuzda Netflix uygulaması varsa o halde uygulama kullanarak da iptal edebiliyorsunuz. Bunun için Netflix uygulamasını açıp isminize veya kullanıcı adınızı bağlı oturumunuza tıklayıp sağ alt köşede Daha Fazla seçeneğine tıklayın. Açılan bölümden de hesap seçeneğine dokununuz. Böylece ilgili Netflix interet sitesine yönlenecek ve Üyeliği İptal Et butonuna, sonrasında da İptal İşlemini Tamamla butonuna tıklayarak işlemlerinizi gerçekleştirebileceksiniz.

Cevap bırakın